Co nas wyróżnia ?

Co mówią o nas zadowoleni klienci:

Smartfony Google

Znaleziono 0 towarów.

Lista 1-100 z 0 towarów
Aktywne filtry

Smartfony

Smartfony mają z reguły ułatwiać nam życie. Za pomocą odpowiedniego modelu smartfona możesz zarządzać e-mailami i spotkaniami, uzyskiwać wskazówki, śledzić swoje treningi i to, co jesz, robić zakupy, udostępniać informacje znajomym, słuchać muzyki i oglądać filmy. Dlaczego więc znalezienie odpowiedniego i jednocześnie dobrego smartfona jest tak trudne? Wiele osób stojąc przed wyborem nowego smartfona czuje się nieswojo. Polega na znajomości sprzedawców, którzy nie zawsze (i w większości) nie mają dobrych celów, zachwalając albo najdroższy z modeli, albo ten który zalega na magazynie. 

Nie każdy się zna na smartfonach, co widać zwłaszcza u operatorów komórkowych, gdzie często starszym ludziom wciskany jest zwykły “kit”, a nie normalny telefon. Ludzie ci, określani mianem doradców, nie mają serca i z premedytacją wciskają taki, a nie inny telefon. Z każdym rokiem jest jednak coraz lepiej, wiedza ludzi zwiększa się, a dzięki takim tekstom jak te, ludzi są “uzbrojeni” w wiedzę, która przyda się im jak nie teraz, to z pewnością w przyszłości - kiedy to będą kupować nowy smartfon. 

Przed dokonaniem wyboru warto zadać sobie serię podstawowych pytań. Na przykład jaki jest obecnie najlepszy system mobilny - Android czy iOS? Jak znaleźć najlepszą ofertę na telefon, który chcesz kupić, a którego nie posiada w sprzedaży Twój operator komórkowy (nie każdy operator współpracuje ze wszystkimi producentami smartfonów)? Jak uniknąć płacenia za minuty lub pakiety danych, których nigdy nie używasz? 

Które telefony mają funkcje, które warto mieć, a które można zwyczajnie pominąć? Czy naprawdę potrzebujesz smartfona, czy może wystarczy Ci po prostu zwykły telefon komórkowy? Smartfony to nie są tanie urządzenia. Kupując smartfon trzeba pamiętać, że wymienia się go średnio co dwa lata, choć ostatnio trend ten zmniejsza się do nawet roku. Już po roku, a nawet wcześniej, prawie połowa osób chciałaby zmienić smartfona na nowszy lub inny model.


Smartfony - niezbędne urządzenie w dzisiejszych czasach

Z tego tylko około połowa osób decyduje się zmienić telefon na nowy - choć trend ten z roku na rok wyraźnie rośnie. Jeżeli chcesz więc dokonać lepszego wyboru, kupić smartfona, którego nie będziesz chciał zmienić po kilku miesiącach od zakupu, warto poświęcić trochę czasu i rozejrzeć się na rynku. Dowiedz się, czego dokładnie potrzebujesz, chcesz i bez czego możesz się obejść. Pokażemy Ci, jak zawęzić opcje, znaleźć odpowiedni telefon, operatora i plan dla siebie, aby zakończyć poszukiwania z odpowiednim smartfonem - a może nawet zaoszczędzisz trochę pieniędzy. Dzięki poniższym wskazówkom dotyczącym wyboru odpowiedniego smartfona opuścisz nasz sklep z zakupem odpowiedniego urządzenia i poczujesz się po prostu ... cóż, mądrze. Na początku zwyczajnie upewnij się, że faktycznie potrzebujesz smartfona. 

Operatorzy komórkowi są prawie tak zagmatwani, jak telefony, które oferują. Każdy z nich ma inne plany, współpracuje z różnymi producentami telefonów i świadczy całkiem inny poziom usług, oferując przy tym inny zasięg. Na początku zdecyduj czy chcesz wziąć smartfona na abonament czy kartę, a może abonament, który przedłużasz, bądź nie, co miesiąc i to bez konieczności podpisywania kolejnej umowy? Najdroższa i zdecydowanie najmniej opłacalna, a także wiążąca Cię miesiące lub lata z jakimś operatorem, to umowa abonamentowa. 

Oczywiście dostajemy szybko i tanio telefon, jednak wysokość abonamentu jaki przyjdzie nam płacić przez okres przynajmniej 24 miesięcy sprawia, że przepłacamy - czasami nawet dwukrotnie. Najbardziej opłacalnym sposobem jest zakup telefonu w sklepie (np. u nas) i wybrania oferty na kartę. Oferty z miesiąca na miesiąc się zmieniają, ponieważ operatorzy muszą walczyć o każdego klienta, a zyskujesz na tym ostatecznie Ty. Wiążąc się umową abonamentową na miesiące lub lata, decydujesz się na takie, a nie inne warunki przez cały okres umowy. Jeśli wybierzesz niewłaściwego operatora i podpiszesz umowę, utkniesz. Warto więc to przemyśleć.


Smartfony - pamiętaj o zasięgu 4G/5G

Przed dokonaniem zakupu warto sprawdzić, która firma ma najlepszy zasięg w miejscu Twojego zamieszkania. Posiadanie świetnego smartfona nie ma sensu, jeśli nie możesz połączyć się z Internetem lub ciągle zrywa Ci połączenia. Spójrz na mapy zasięgu dostępne na stronie internetowej dowolnego operatora komórkowego. Oprócz upewnienia się, że obszar, w którym się znajdujesz, ma dobry zasięg, upewnij się, że żądana sieć jest dostępna w Twoim regionie. Smartfony zwykle najlepiej działają w szybszych sieciach 3G i 4G, a teraz nawet i 5G. 

Jeśli w Twojej okolicy jest dostępna tylko wolniejsza sieć, prawdopodobnie będziesz chciał znaleźć innego operatora, aby maksymalnie wykorzystać możliwości telefonu. Powinieneś także upewnić się, że zasięg operatora będzie dobry także w obszarach, w których często podróżujesz lub tam gdzie często bywasz. Sprawdź także opinie konsumentów na temat oferowanego zasięgu przez różne sieci w Twojej okolicy. Operator telefonii komórkowej może mieć sieć/stacje bazowe w miejscu Twojego zamieszkania, ale to zwykli użytkownicy poinformują Cię, jak silny jest sygnał i czy połączenie internetowe osiągnie przynajmniej 4G - warto też sprawdzić czy zasięg nie jest przerywany.


Smartfony - ustal swój budżet

Decydując, ile wydać na smartfona, musisz wziąć pod uwagę dwa koszty: cenę telefonu i cenę abonamentu. Cena telefonu jest wydatkiem jednorazowym. Firmy zajmujące się sprzedażą smartfonów (np. nasz sklep) oferuje wiele promocji i rabatów, więc smartfon, który chcesz aktualnie kupić, może być tańszy niż myślisz. Za abonament radzimy byś nie płacił więcej niż 30 zł miesięcznie. W tej kwocie mieści się zazwyczaj brak jakichkolwiek limitów na połączenia, wiadomości SMS/MMS, a często około 20-30 GB transferu danych na internet mobilny.

Zanim co miesiąc będziesz płacić tyle i tyle za abonament, zastanów się, jak chcesz korzystać z telefonu. Jeśli planujesz używać go głównie do rozmów i SMS - ów , z niewielką ilością poczty e-mail lub surfowania po Internecie, sprawdź, czy możesz znaleźć plan z mniejszą ilością danych. Jeśli ciągle jesteś online i chcesz pobierać aplikacje, gry i filmy, zechcesz mieć więcej danych na transfer. Rozejrzyj się także za planem, gdzie niewykorzystane dane, wiadomości tekstowe i minuty rozmów przechodzą z miesiąca na miesiąc - warto też sprawdzić jaka jest kara za zerwanie umowy.


Smartfony - jaki system operacyjny?

Dla wielu osób wybór odpowiedniego smartfona to kwestia wyboru odpowiedniego systemu operacyjnego. System operacyjny smartfona to platforma, której używa się do uruchamiania różnych programów/aplikacji. Chociaż każdy z systemów spełnia podstawowe czynności, a także daje dostęp do internetu i poczty e-mail, to jednak każdy z nich ma swoje mocne i słabe strony. Cztery z najpopularniejszych obecnie systemów operacyjnych dla smartfonów to iOS firmy Apple, na którym działają iPhone'y, system Google Android, Microsoft Windows Mobile i Blackberry OS firmy Research in Motion. 

Jeśli nie jesteś technofilem, możesz nie zauważyć różnic w działaniu każdego z tych systemów. Zauważysz jednak dostępność różnych programów i aplikacji na różnych platformach. Jeśli planujesz korzystać z wielu aplikacji na smartfonie, zrezygnuj z zakupu telefonu Blackberry. Blackberry OS doskonale nadaje się do korzystania z poczty e-mail i przeglądania sieci, ale nie znajdziesz tam wielu innych aplikacji, dostępnych na pozostałe systemy. Jeśli potrzebujesz wielu aplikacji, najlepszym rozwiązaniem jest iPhone. Apple App Store jest największym na świecie. Wadą Apple OS jest to, że jest dostępny tylko na iPhone'ach od Apple. Smartfony z systemem Android to główna konkurencja dla Apple, jeśli chodzi o aplikacje. 

Jeżeli chodzi o system operacyjny, to Android jest chyba najbardziej rozprzestrzenionym systemem operacyjnym na smartfonach. Zdecydowanie łatwiej jest znaleźć odpowiedni smartfon z systemem Android. Telefon komórkowy z systemem Windows warto już pominąć. Były Lumie, były też inne telefony z tym systemem, ale ostatecznie Microsoft nie sprostał potędze Apple i Google. W każdym razie smartfon z systemem Windows można znaleźć na rynku wtórnym.


Smartfony - sprawdź wszelkie informacje na temat smartfonu

Dokładnie sprawdź wszystkie interesujące Cię smartfony, w Twoim przedziale cenowym i z wybranym systemem operacyjnym. Pomyśl o zadaniach, do których planujesz używać telefonu, i wypróbuj je na telefonach demonstracyjnych w sklepie. Sprawdź, czy klawiatura jest wygodna i w jaki sposób (jak łatwo) można przełączać się między aplikacjami. Upewnij się, że telefon wygodnie leży w dłoni, w kieszeni lub torebce. Pamiętaj też o tym, by smartfon zwyczajnie Ci się podobał - w końcu będzie on Twoim stałym dodatkiem. Przyłóż telefon do ucha i upewnij się, że jest wygodny. Jeśli znasz osoby, które mają telefon, który Cię interesuje, zapytaj ich o zdanie na jego temat. Przeczytaj także opinie użytkowników w internecie. Obejrzyj również recenzje na kanałach YouTube.

Wydaje się, że wybór smartfonu to taka prosta sprawa. Nic bardziej mylnego! Na rynku dostępnych jest mnóstwo smartfonów. Jak grzyby po deszczu wyrastają kolejne firmy produkujące inteligentne urządzenia, w tym telefony komórkowe. Najwięcej tego rodzaju firm powstaje w Chinach. Niektóre z nich świetnie imitują wzornictwo wielu droższych smartfonów. Jednak producent producentowi nie równy. W cenie do 1000 złotych możemy kupić naprawdę mocny telefon nie na miesiące, ale i lata, o ile wcześniej nie ulegnie zbyt kosztownej awarii, której zwyczajnie nie będzie opłacało się naprawiać. Postępuj zgodnie z tymi wskazówkami, a Twój następny smartfon będzie nie tylko inteligentny - będzie genialny.