Co nas wyróżnia ?

Co mówią o nas zadowoleni klienci:

Kamery IP Ferguson

Znaleziono 1 towarów.

Lista 1-100 z 1 towarów
Aktywne filtry

Kamery IP

Żyjemy w takich czasach, gdzie społeczność zamyka się na siebie. Czy to wskutek uprzedzeń, czy zwyczajnej niechęci. Niemniej, coraz rzadziej można prosić sąsiadów o pomoc, by mieli oko na nasz dom i nasz dobytek, gdy np. będziemy wypoczywać na wakacjach. Dziś lepiej polegać na sobie. Dobrą alternatywą jest zainstalowanie bezprzewodowej kamery monitorującej. Dziś o wiele łatwiej i taniej jest korzystać z tego rodzaju technologii, zwłaszcza że dostęp do internetu ma dziś praktycznie każdy. korzystanie z technologii i Internetu, aby mieć wszystko na oku. Skoro więc czytasz ten tekst, to zapewne jesteś zainteresowany zakupem kamery IP. Pomożemy Ci, uzbroimy Cię w wiedzę potrzebna do tego byś podjął właściwą decyzję w czasie zakupu. Zacznijmy jednak od podstaw. Jak działają bezprzewodowe kamery monitorujące?

Bezprzewodowa kamera monitorująca (często nazywana także kamerą IP) działa właściwie jak każda kamera internetowa, z tą różnicą, że może znajdować się w dowolnym miejscu w domu i łączyć się z lokalną siecią bezprzewodową oraz internetem. Dzięki tego rodzaju kamerze możesz bezpiecznie obserwować swój dom będąc w pracy lub na wakacjach - i to z każdego kraju na świecie za pośrednictwem komputera, smartfona lub tabletu. Wystarczy jedynie dostęp do internetu by mieć podgląd na to co dzieje się wokół domu lub w domu, a nawet dostawać informacje odnośnie jakiegoś ruchu w domu, co może sugerować włamanie. Kamery IP są używane z różnych powodów, choć najczęściej stosuje się je ze względu bezpieczeństwa . Stosuje się je by mieć czujne oko na dzieci (czy grzecznie śpią w łóżku), na służbę, gosposię, nianię, zwierzęta, a także po to by sprawdzić kto puka do naszych drzwi kiedy nie ma nas w domu (kiedy będziemy w domu).

Pamiętaj jednak, że kamera IP jest narażona na różnego rodzaju ataki i nieautoryzowany dostęp. Dlatego należy pamiętać, że zarówno kamera/kamery jak i sam system, muszą być bezpiecznie skonfigurowane w sieci, aby zapobiec “kinder-hakerom” na dostęp do podglądu kamer. Oczywiście, każde domowe urządzenie podłączone do sieci (nie tylko kamera monitorująca) i z internetem musi być bezpiecznie skonfigurowane, aby nikt inny (niepowołany) nie uzyskał nieautoryzowanego dostępu. Chyba słyszałeś historię o włamaniach do kamer lub innych urządzeń podpiętych do internetu? W większości przypadków jest to spowodowane nieprawidłowym ustawieniem zabezpieczeń kamery i routera sieciowego - zadbaj o dobre szyfrowanie i bardzo długie hasło, tak aby złamanie go, czasowo nie opłacało się przestępcom (warto w tym celu połączyć duże i małe litery, ciąg cyfr oraz przeplatać to znakami specjalnymi).


Kamery IP - wykrywanie ruchu, alarmy i powiadomienia

Bezprzewodowe kamery monitorujące działają za pośrednictwem domowego połączenia internetowego, robiąc zdjęcia i / lub wideo (zwykle w 30 sekund lub mniej) po wykryciu nieautoryzowanego ruchu. Większość dostępnych modeli na rynku posiada odpowiedni system powiadomień. Kiedy kamera jest ustawiona tak by alarmować o każdym dłuższym ruchu na naszej posesji, w naszym domu lub wokół niego, to informuje nas o tym zazwyczaj poprzez wiadomość SMS lub (częściej) e-maila. Zazwyczaj wiadomość ta zawiera krótki filmik z zaistniałą sytuacją, dzięki czemu masz szybki podgląd tego czy warto alarmować służby porządkowe (np. policję), czy może był to fałszywy alarm. Kiedyś tego rodzaju alarmy i powiadomienia były ignorowane przez przeciętnego użytkownika, ponieważ ich skonfigurowanie wiązało się z wiedzą techniczną, a tę nie każdy posiadał - właściwie to większość użytkowników nie była w stanie ustawić tego rodzaju powiadomień i alarmów, a sami producenci nie byli im pomocni. Obecnie większość kamer IP posiada odpowiednie oprogramowanie, które umożliwia dostęp do zdjęć i filmów za pośrednictwem smartfona, a także komputera podłączonego do Internetu i to bez względu na to, gdzie się znajdujesz. Konfiguracja zajmuje tylko kilka minut i krok po kroku prowadzi użytkownika za rękę, dzięki czemu poradzi sobie z nią każdy.

Jedną z zalet bezprzewodowych kamer bezpieczeństwa (czy kamer IP) jest to, że są na ogół małe i dyskretne. Większość łączy się z domową siecią Wi-Fi, dzięki czemu można je umieścić w dowolnym miejscu w domu bez konieczności ciągnięcia kabla Ethernet. Niektóre nawet działają na baterie lub wbudowane/wyjmowane akumulatory, dzięki czemu są całkowicie bezprzewodowe. Można przenosić je z pokoju do pokoju, a nawet rozmieścić na zewnątrz domu, jeśli są urządzeniami przystosowanymi do użytku na zewnątrz (odporne na pogodę - mróz i wilgoć). Jednak większość modeli kamer bezprzewodowych będzie potrzebować dostępu do punktu zasilania. Jeśli masz możliwość korzystania z połączenia sieci za pomocą kabli (Ethernet), to wiele kamer IP posiada port Ethernet, więc można je podłączyć bezpośrednio ze sobą. I chociaż Wi-Fi jest wygodniejsze, to nie ma wątpliwości, że sieć przewodowa (Ethernet) jest nadal szybsza i ogólnie zapewnia stabilniejsze połączenie sieciowe. Co ciekawe, są kamery, które mogą być zasilane poprzez port Ethernet, dzięki funkcji nazywanej - “PoE”.


Kamery IP - jakość obrazu, noktowizor i dostęp zdalny

Większość bezprzewodowych kamer IP, przeznaczonych do bezpieczeństwa na poziomie konsumenckim, jest bardzo przydatna do zwykłego monitorowania domu lub okolicy. Jeśli jednak masz większe ambicje, plany i poważnie myślisz o bezpieczeństwie, będziesz chciał sprawdzić systemy o wyższej jakości, które często muszą być już montowane przez profesjonalistę. Nawet jeśli używasz bezprzewodowej kamery IP do zwykłego monitorowania domu w celu zapewnienia bezpieczeństwa sobie, bliskim i rodzinie, ważna jest dobra jakość obrazu. Dobra jakość rejestrowanego obrazu jest niezbędna by zidentyfikować potencjalnego intruza lub przestępcę i mieć dowód w razie gdyby doszło do jakiegoś przestępstwa. Pamiętaj, że złodziej działa raczej w nocy, dlatego dobrze by kamera była wyposażona w nocny wizjer, swoisty noktowizor.  I co dobre, większość kamer IP posiada taką funkcjonalność. 

Takie kamery mogą rejestrować obrazy w bardzo słabych warunkach oświetleniowych, a nawet w całkowitej ciemności. Warto pamiętać, że jakość zdjęć lub rejestrowanych filmów będzie różnić się w zależności od pory dnia i jakości oświetlenia. Logicznie więc można założyć, że w przypadku całkowitej ciemności zarówno zdjęcia, jak i rejestrowane pliki wideo, będą zdecydowanie gorszej jakości. Im dalej (od celu) będzie zamontowana kamera, tym gorsza będzie jakość rejestrowanej przestrzeni.  W dzisiejszych czasach, ważną i w gruncie rzeczy podstawową funkcją każdej kamery IP jest możliwość zdalnego oglądania nagrań, zwłaszcza gdy nie ma się dostępu do domowego komputera - np. gdy jesteś na wakacjach. Właściwie każda kamera IP posiada funkcję i możliwość (np. bezpośrednio z oprogramowania lub poprzez stronę WWW) zdalnego dostępu do zawartości nagrań, które mogą ale nie muszą być trzymane w chmurze.


Kamery IP - na jakie funkcje i możliwości trzeba zwrócić uwagę?

Przede wszystkim, powinieneś sprawdzić czy kamera posiada możliwość informowania Cię o tym co dzieje się w koło, gdy nie ma Cię w domu. Innymi słowy, czy jest w stanie wysyłać alerty lub powiadomienia za pośrednictwem wiadomości SMS/MMS/E-mail. Należy sprawdzić również, do ostrzeżenia jest w stanie dołączyć nagrany obraz lub zdjęcie. To ważna funkcja, a nie każda kamera IP taką posiada - wszystko zależy od oprogramowania. Poza tym, ważny jest dostęp mobilny, ponieważ nic nie jest w stanie pobić wygody, jaką jest możliwość zdalnego zajrzenia do domu za pomocą smartfona lub tabletu. Większość producentów kamer IP posiada autorskie oprogramowanie na systemy iOS (iPhone) i / lub Android. Niektóre bezprzewodowe kamery IP przechowują nagrany materiał na karcie pamięci flash lub na zewnętrznym dysku twardym podłączonym do kamery. 

Niektóre modele zapewniają większe bezpieczeństwo poprzez natychmiastowe przesyłanie kopii obrazu na serwery niezależne tzw. chmury. Dzięki temu nie ma obaw co do tego, że intruz mógłby od tak po prostu wejść i zniszczyć materiały dowodowe. Warto jednak pamiętać, że przechowywanie w chmurze jest  zwykle płatne. Tzn. każdy producent daje jakąś przestrzeń za darmo, ale tylko przez ograniczony czas. Jeżeli chcesz więcej, musisz wykupić abonament, który zazwyczaj opłaca się co miesiąc, kwartał lub rocznie - im dłuższy pakiet kupimy, tym mniejsza jest cena abonamentu w stosunku do jednego miesiąca. Alternatywnie możesz mieć możliwość zapisywania plików we własnej usłudze w chmurze, takiej jak na przykład Dropbox. Przed zakupem sprawdź, czy oprogramowanie kamery można skonfigurować tak, aby łączyło się ze zdalnym serwerem plików i czy Twoja usługa w chmurze na to zezwala.

Koniecznie sprawdź czy kamera IP posiada miejsce na kartę pamięci. Może to być przydatne, ze względu na zapisanie danych, zdjęć i filmów zapisane na karcie w aparacie w celu zapewnienia łatwego dostępu, bez konieczności konfigurowania i ewentualnie płacenia za przechowywanie w chmurze. Istnieje jednak ryzyko, że karta lub sam aparat mogą zostać skradzione. Sprawdź czy istnieje możliwość zapisywać i przechowywać zdjęcia/filmy na komputerze za pomocą programu na PC lub przez internet? Zapewnia to znacznie większą pojemność, ale wymaga pozostawienia włączonego komputera. Istnieje jednak niebezpieczeństwo, że sam komputer może zostać skradziony, a dowód w postaci filmu lub zdjęć przepadnie. Sprawdź czy kamera jest w stanie wykrywać ruch i automatycznie robić zdjęcia/nagrywać filmy oraz wysyłał alerty/powiadomienia/ostrzeżenia. Należy także sprawdzić, czy można ustawić przedziały czasowe, w których wykrywanie ruchu ma być aktywne, oraz czy można dostosować jego czułość.

Istnieje duża zaleta zdalnego sterowania kamerą, która umożliwia przybliżanie i rozglądanie się po pomieszczeniu przy ruchu w górę / w dół i na boki. Modele z możliwością sterowania kamerą zdalnie generalnie kosztują więcej. Podobnie jak w przypadku każdego urządzenia przenośnego, żywotność baterii jest ważna. Kamery IP na baterie nie są przeznaczone do całodziennej, codziennej pracy. Zamiast tego rejestrują materiał tylko wtedy, gdy wyzwala je ruch lub jeśli zrobisz to ręcznie za pośrednictwem aplikacji. Dlatego ważne jest, aby móc włączyć harmonogram pracy / wykrywania ruchu i możliwość zmiany czułości czujnika ruchu. Kamery bez funkcji ustawienia odpowiedniego harmonogramu pracy, powinny być umieszczone w miejscu o małym natężeniu ruchu, gdzie detekcja czujnika ruchu nie będzie stale narażona na wyzwalanie.