Filtry

Kategorie

Kategorie

Producenci

Producenci

Dostępność

Dostępność

Ilość towarów na liście

Ilość towarów

Co nas wyróżnia ?

Co mówią o nas zadowoleni klienci:

Słuchawki Thrustmaster

Znaleziono 3 towarów.

Lista 1-100 z 3 towarów
Aktywne filtry

Thrustmaster Y-300CPX - white

Review
231.8 zł
za 1 szt

Kategoria: Komputery > Peryferia > Głośniki, słuchawki i mikrofony > Słuchawki
Producent: Thrustmaster
Model: 4060077
EAN: 3362934001476, 663296420435


Słuchawki

Nie da się ukryć, że coraz większa popularność odtwarzaczy płyt CD, później odtwarzaczy MP3, a na iPodach i smartfonach kończąc, wpłynęła na rozwój słuchawek dousznych/nausznych. Słuchawki z roku na rok są coraz lepsze, a ich jakość potwierdzają rzesze zadowolonych klientów. Co ciekawe, kiedyś były to jedynie zwykłe akcesoria, kosztujące nie więcej jak 200 zł. Obecnie jest to nie tylko akcesorium, ale także i gadżet, swoisty pokaz stylu na uszach. Oczywiście technologia z roku na rok jest coraz lepsza, jednak nie można wyjść z podziwu, że cena 1000-2000 zł za słuchawki douszne to już lekka przesada. Podobnie jak Wam, zależy nam na najlepszej jakości, ale powyżej pewnego pułapu płacicie nie za jakość a markę - najlepszym tego przykładem są słuchawki od Apple. Oczywiście są to jedne z najlepszych słuchawek jakie kiedykolwiek powstały, ale czy to oznacza, że są warte swojej, aż tak cholendarnej ceny? Cóż, oceńcie sami.

Słuchawki trafiają na listę zakupów jako niezbędne akcesorium dla każdego posiadacza smartfona. Ale jakiego rodzaju są to słuchawki? Douszne? Nauszne? Które z nich są najpopularniejsze? Czy poza tym, że są uważane za modny dodatek, często dopasowywany do wyglądu garderoby, innych akcesoriów lub koloru smartfona, zapewniają odpowiednią jakość dźwięku w przyzwoitej cenie? Tak, słuchawki mogą być zarówno ładne, gustowne, stylowe, jak i zapewniać wysoką jakość dźwięku, zapewniając odpowiednie tłumienie szumów i dźwięków dokoła.


Słuchawki - nauszne vs. douszne?

Słuchawki mieszczą się - przynajmniej częściowo - w przewodzie słuchowym lub zakłada się je na uszy. Nazywa się je powszechnie słuchawkami dousznymi lub nausznymi. Słuchawki douszne są kompaktowe, stosunkowo dyskretne i można je przechowywać w kieszeni lub torebce. Są także stosunkowo niedrogie, choć istnieją też modele dla prawdziwych audiofilów - kosztują krocie, często setki złotych. Poszczególne modele różnią się od siebie wyglądem, jedne są bardziej zaokrąglone, a inne z kolei wyposażono w klips na ucho - przydatne podczas ćwiczeń fizycznych. Wady? 

Prawdopodobnie nie zapewniają najlepszej jakości dźwięku, a ciągłe zawijanie/owijanie kabla (model przewodowy) powoduje mikrouszkodzenia, które po jakimś czasie powodują pełne uszkodzenie słuchawek - wtedy nadają się już tylko do śmieci. Zablokowanie hałasów z otoczenia też nie należy do mocnych stron tych słuchawek. Chyba, że używasz droższych wkładek dousznych zaprojektowanych specjalnie do redukcji szumów i izolacji. Słuchawki zakładane na ucho (nauszne) mogą uzyskać lepszą reprodukcję dźwięku niż w przypadku słuchawek dousznych - słuchawki te jednak swoje kosztują, dużo więcej niż mniejsi “bracia”. Mogą skuteczniej ograniczać dochodzący z otoczenia hałas/dźwięki. Można je zawiesić na szyi, gdy nie są używane. Wady? Słuchawki są znacznie większe niż słuchawki douszne - a także i cięższe. Jeśli nie masz przy sobie etui, a słuchawki nie są używane - szybko się brudzą. 

Słuchawki wokółuszne całkowicie otaczają ucho i mogą zapewniać dodatkowe właściwości pasywnej redukcji szumów - podobnie jak nauszniki. Poduszka wokół ucha jest wygodna w noszeniu przez dłuższy czas. Ich wadą jest to, że po pewnym czasie użytkowania mogą się nagrzewać i pocić, a do przechowywania i przenoszenia często są duże i nieporęczne. Waga słuchawek, dobry materiał i regulacja napięcia są ważne dla długotrwałego komfortu, podobnie jak szczelność opaski sprężynowej, która trzyma je na głowie. Słuchawki nauszne (naduszne) są na ogół mniejsze. Opierają się na zewnętrznej stronie uszu, umożliwiając większy przepływ powietrza wokół nich. Mogą one ograniczyć hałas z otoczenia. Dość mocno naciskają bezpośrednio na uszy, więc dość szybko mogą stać się niewygodne.


Słuchawki - przewodowe vs. bezprzewodowe?

Słuchawki łączą się z urządzeniami audio (np. iPod’em, odtwarzaczem plików MP3 lub smartfonem) za pomocą kabla, Wi-Fi lub Bluetooth. Każdy sposób łączności ma swoje wady i zalety. Słuchawki przewodowe łączą się za pomocą klasycznego kabla podłączonego do gniazda słuchawkowego. Ogólnie rzecz biorąc, jest to najlepszy sposób odsłuchiwania muzyki. W przeciwieństwie do połączenia radiowego lub Bluetooth, kabel zapewnia solidne, stabilne i czyste połączenie, które nie jest podatne na przerwy (o ile kabel nie jest uszkodzony). Jednak kable mogą przeszkadzać i plątać się. Rozwijanie ich to często bardzo irytujące zajęcie, a ponadto podczas zawijania/odwijania mogą ulec łatwo zepsuciu. 

Słuchawki (nauszne lub douszne) bezprzewodowe synchronizują się z każdym urządzeniem audio, które obsługuje połączenie Wi-Fi (radiowa częstotliwość 2,4 Ghz) lub Bluetooth. Opcje połączenia zostaną podane w specyfikacji słuchawek, ale prawie wszystkie bezprzewodowe używają łączności Bluetooth. Niektóre obsługują Wi-Fi lub “zastrzeżoną wersję” Bluetooth, taką jak aptX. Utrzymanie połączenia Bluetooth jest bardzo wygodne, ale (w zależności od wersji BT) bardzo obciąża żywotność baterii - zarówno słuchawek, jak i smartfona / przenośnego odtwarzacza muzyki. 

Całkowicie eliminują potrzebę używania kabli, co jest bardzo wygodne - brak problemu z rozwijaniem kabli - ale to sprawia, że ​​są one znacznie bardziej podatne na zakłócenia w ruchliwych miejscach (np. u transporcie publicznym). Poza tym przez brak kabla i filigranową wagę, można je łatwo zgubić i uszkodzić. Co ciekawe, niektóre modele bezprzewodowych słuchawek (nausznych i dousznych) posiadają wejście na kabel (port audio tzw. mini jack). Więc jeśli masz taką ochotę możesz w każdej chwili przełączyć się na połączenie fizyczne. Poza tym, kiedy kabel ulegnie uszkodzeniu po prostu go wymieniamy.


Słuchawki - kodowanie dźwięku

Bluetooth SBC, to uniwersalne kodowanie/wsparcie. Wprowadzona kompresja dźwięku powoduje spadek jego jakości, chociaż prawdopodobnie tego nie zauważysz, jeśli słuchasz muzyki strumieniowo poprzez np. Spotify ze swojego smartfona. Bluetooth AAC, zapewnia zaawansowane kodowanie dźwięku. Jest to domyślne ustawienie używane przez oprogramowanie i urządzenia Apple oraz YouTube.
 
Możesz go znaleźć w prawie każdym produkcie Apple, a obecnie staje się coraz bardziej powszechny nawet na urządzeniach z Androidem. Jakość jest nieco lepsza niż przypadku SBC, ale kompresja jest nadal obecna, a różnica często odczuwalna przez zwykłego słuchacza - nie trzeba być audiofilem by usłyszeć różnice. A może aptX? Mocna wersja Bluetooth, która zapewnia znacznie mniejszą kompresję niż SBC i AAC, z jakością zbliżoną do płyt audio CD. Ilość przelatujących danych może spowodować małe opóźnienia i skrócić żywotność baterii słuchawek i smartfona. Chociaż większość nowych urządzeń z Androidem może dekodować aptX, nie jest to zbyt powszechne w słuchawkach ze względu na koszty licencji. Bardzo niewiele urządzeń, w tym także te od Apple, obsługuje kodowanie aptX.

Pozostaje jeszcze kodowanie aptX-HD i aptX-LL. AptX HD to prawie bezstratna (jakość audio CD) wersja aptX, natomiast aptX-LL (niskie opóźnienie) zawiera wbudowaną kompensację latencji w celu zwalczania opóźnień audio. Są one zarezerwowane dla sprzętu z wyższej półki. Co ciekawe, Wi-Fi ma wystarczającą przepustowość, aby przesyłać bezstratny dźwięk między urządzeniem a słuchawkami. Jednak jego obsługa wśród słuchawek nie jest dokładnie rozpowszechniona. Powodem jest to, że słuchawki komunikujące się z urządzeniem audio za pomocą Wi-Fi bardzo mocno nadwyrężyły by poziom baterii, głównie dlatego, że urządzenie będzie stale wyszukiwać innego połączenia Wi-Fi, nawet gdy jest już połączone - zawsze pozostanie w gotowości, prawdziwe “stand-by”.

Nie uwzględniliśmy stale rosnącej listy zastrzeżonych kodeków, ponieważ obejmują one tylko niewielki procent rynku. Jeśli na pudełku widzisz informacje o kodekach których nie ma na liście, przejdź do witryny internetowej producenta, aby uzyskać więcej informacji na ich temat. Należy pamiętać, że jest to ogólny przegląd, który nie uwzględnia zewnętrznych zmiennych, w tym sprzętu w urządzeniu odtwarzającym, jego wieku, jakości budowy słuchawek, jakości źródła dźwięku (np. CD, mp3, FLAC, usługa przesyłania strumieniowego) i obsługi kodeków. Ponadto definicje „dobrej jakości” i „wystarczająco dobre” są subiektywne, więc to wyjaśnienie powinno być traktowane jako punkt wyjścia, aby pomóc Ci znaleźć słuchawki odpowiadające Twoim potrzebom.


Słuchawki - na co jeszcze zwrócić uwagę?

Regulacja głośności - najlepiej na kablu - może się przydać podczas aktywności lub ćwiczeń fizycznych. Niektóre modele słuchawek posiadają różną wersję regulacji, zależnie od tego jaki masz smartfon - Apple lub Android. Modele te posiadają inną regulację, ze względu na różne funkcje wbudowane we wtyczkę 3,5 mm, a które obsługuje, bądź nie telefon. Większość z nas spodziewa się utraty zdolności słyszenia niektórych częstotliwości wraz z wiekiem. Nadmierny hałas - w tym głośność muzyki - może przyspieszyć ten proces i spowodować poważną utratę słuchu, jeśli przesadzimy. Możesz jednak chronić swój słuch, stosując poniższe ogólne zasady.

Jeśli słuchasz muzyki na słuchawkach dousznych lub nausznych i nie słyszysz normalnej rozmowy z odległości metra, poziom głośności jest prawdopodobnie zbyt duży.Pamiętaj, że słuchawki z redukcją szumów mogą wycinać dźwięki zewnętrzne, więc musisz monitorować głośność dźwięku. Wycinanie hałasu otoczenia może być również niebezpieczne, ponieważ nie słychać, co się dzieje wokół Ciebie. Na przykład nierozsądne jest noszenie jakichkolwiek słuchawek lub zatyczek do uszu podczas jazdy. Dobrej jakości słuchawki nauszne/ douszne mogą pomóc w ochronie słuchu, wytwarzając dźwięk o wyższej wierności, który pozwala doświadczyć więcej szczegółów przy niższej głośności, dzięki czemu nie trzeba zwiększać głośności / słuchać zbyt głośno.  Niektóre odtwarzacze audio, w tym smartfony, pozwalają ustawić limit głośności, aby dźwięk nie był odtwarzany zbyt głośno. Dostępne są również aplikacje, które mogą ustawiać limity głośności w celu ochrony słuchu - sprawdź sklep z aplikacjami dla swojego urządzenia.