Co nas wyróżnia ?

Co mówią o nas zadowoleni klienci:

Czytniki kart pamięci Delock

Znaleziono 14 towarów.

Lista 1-100 z 14 towarów
Aktywne filtry

Czytniki kart pamięci

Karty SD, zwane inaczej kartami SD, to format kart pamięci flash opracowany do użytku w urządzeniach przenośnych, takich jak aparaty cyfrowe, komputery kieszonkowe, PDA, telefony komórkowe, odbiorniki GPS i konsole do gier wideo. Wraz z wprowadzeniem pamięci flash w postaci kart pamięci SD wpłynęło to na całą branżę produkującą lub korzystającą z dobrodziejstw kart pamięci masowej. Wraz z ich powstaniem wiele się zmieniło - pozwoliły na przechowywanie ogromnej ilości danych na kartach wielkości monety. Karty cyfrowe zastąpiły kartę MMC. Chociaż karta SD jest nieco grubsza niż karta MMC, ma dodatkową pojemność od 8 MB do 4 GB - jest to miejsce na tzw. cyfrowy schemat zabezpieczeń praw autorskich do przechowywania danych chronionych prawem autorskim.

Karty Secure Digital są dość tanie w porównaniu z innymi starszymi typami kart pamięci, które zapewniały bardzo mało miejsca i nadal kosztują o wiele więcej. SD miały dość rewolucyjny wpływ na wiele branż, zmieniając życie wielu ludzi. Z całą pewnością zwiększyły ogromnie potencjał branży rozrywkowej, ponieważ dzięki nim (kartom pamięci) można nagle było przechowywać duże ilości danych, w tym zdjęć, filmów i muzyki - np. w telefonach komórkowych, odtwarzaczach muzycznych, jak również w przypadku konsol do gier (PSP) oraz kamerach i aparatach cyfrowych. Ponieważ są małe i lekkie, karty te można łatwo ze sobą zabrać w podróż (przenosić) lub wysyłać z jednego miejsca do drugiego (np. pocztą). Zwiększa to jednak ryzyko uszkodzenia karty, ale mimo to zalety zdecydowanie przewyższają wady. Obecnie zakup karty SD nie stanowi problemu, ponieważ prawie każdy sklep, który zajmuje się sprzedażą elektroniki, posiada tego rodzaju karty na sprzedaż. 

Oczywiście zawsze jest lepiej kupić kartę przez internet w dużo lepszej cenie aniżeli w sklepie stacjonarnym - z tego miejsca gorąco zachęcamy do przejrzenia naszej oferty i przekonania się na własne oczy, że jest taniej i sprawniej. Nikt nie ma wątpliwości co do faktu, że karty SD są niezwykle przydatne i przydają się w codziennym użytkowaniu. Czy to w odtwarzaczu muzyki, telefonie komórkowym, komputerze podręcznym czy aparacie cyfrowym, karty SD przydają się praktycznie wszędzie. Karty SD można używać jako mniejsza alternatywa dla dysków CD i napędów USB, ponieważ obecnie prawie wszystkie laptopy są wyposażone w czytniki kart SD - dlatego mogą być bardzo wygodną platformą do przechowywania tymczasowych danych, ponieważ można je ponownie zapisać i wielokrotnie wykorzystywać. Największą zaletą kart SD i microSD jest to, że są łatwo dostępne i wyjątkowo przystępne cenowo.


Czytniki kart pamięci - karty pamięci SDHC

Podobnie jak standardowa karta pamięci SD, karty pamięci SDHC (Secure Digital High Capacity lub SD 2.0) są cyfrowym urządzeniem pamięci flash. Różnica polega na tym, że SDHC pozwalają na  większą pojemność danych (powyżej 2,0 GB), a także posiadają różną klasę szybkości Karty pamięci SDHC działają tylko w urządzeniach zgodnych z SDHC i są stosunkowo nową technologią, dlatego przed zakupem sprawdź czy Twoje urządzenie aby na pewno je obsługuje. Jeśli masz starsze urządzenie, najprawdopodobniej nie będzie działać z platformą Secure Digital High Capacity. Jeśli jednak posiadasz aparat, telefon, dyktafon, czytnik lub kamerę kompatybilną z SDHC - możesz korzystać zarówno ze zaktualizowanego formatu SDHC, jak i ze starego standardu kart pamięci SD. 

Istnieją trzy klasy szybkości SDHC - klasa 2, 4 i 6, które gwarantują prędkość zapisu danych 2, 4 i 6 MB na sekundę. Te klasy szybkości mogą i powinny być niezwykle ważne dla fotografów, którzy robią dużo zdjęć w kilka sekund, nie mogąc pozwolić sobie na dłuższy zapis na karcie - aż ich karty pamięci nadążą za tym co robią. Dotyczy to także kamerzystów, którzy chcą mieć możliwość rejestrowania długich plików wideo w wyższej rozdzielczości, z większą ilością klatek na sekundę i ogólnie lepszej jakości. Inne korzyści płynące z korzystania z kart SDHC to również łatwe przenoszenie dużych plików w przypadku braku dostępu do sieci - z akceptowalną szybkością i na nośniku wielokrotnego użytku. W przeciwieństwie do nagrywalnych płyt DVD lub CD-R (w tym dysków wielokrotnego zapisu), karty pamięci mają znacznie dłuższą żywotność produktu w stosunku do tysięcy cykli. Sprawiają, że transfer danych jest szybszy, tańszy i bardziej zrównoważony.

Ponieważ karty Secure Digital High Capacity używają innego systemu pamięci i struktury danych, teoretycznie będą w stanie osiągnąć pojemność do 2 terabajtów - to nieco ponad dwa tysiące gigabajtów. Ogromna pojemność pamięci masowej w tak małym urządzeniu ma jedną wadę, a jest nią ryzyko fizycznej utraty. Ponieważ karty są tak małe, można je łatwo zgubić lub, choć jest to mało prawdopodobne, mogą one po pewnym czasie działać nieprawidłowo, powodując uszkodzenia, a te utratę danych. Tak jak ważne jest tworzenie kopii zapasowych danych na dysku twardym, tak samo ważne jest tworzenie kopii zapasowych kart SDHC. Ogólnie rzecz biorąc, nowe karty pamięci Secure Digital High Capacity są sporym ulepszeniem w stosunku do standardu SD, jednak nie są one kompatybilne z urządzeniami innymi niż SDHC, w tym z czytnikami, a ich ogromna pojemność może zwiększyć wpływ na to, że stracimy wiele potrzebnych informacji i danych - ryzyko zgubienia karty, albo uszkodzenia jej pod względem fizycznym jest bardzo realnym zagrożeniem.


Czytniki kart pamięci - dlaczego fotograf potrzebuje czytnika kart pamięci?

We wczesnych latach fotografii cyfrowej jedynym sposobem przesyłania zdjęć z aparatu do komputera był kabel. Interfejsem do przesyłania danych, które służyło zarówno wtedy, jak i dziś, był zwykły port USB. Niekiedy, ale bardzo rzadko, można było spotkać się z aparatami / kamerami cyfrowymi, które korzystały z połączeń SCSI lub Firewire. Wraz z upowszechnieniem się kart pamięci wielokrotnego użytku, w sklepach powoli zaczęły pojawiać się czytniki kart, umożliwiające użytkownikom szybkie przenoszenie obrazów z karty na dysk twardy. Zaskakujące jest to, że nawet dzisiaj wielu fotografów, posiadając aparat cyfrowy, nadal przesyła swoje zdjęcia lub filmy do komputera za pomocą kabla USB. Czytniki kart są niedrogie, szybsze i bardziej niezawodne, jednak wciąż zbyt wielu użytkowników (szczególnie aparatów cyfrowych) nadal ich nie ma. Pora to zmienić, ponieważ czytniki kart pamięci są nie dość, że wygodniejsze, to oferują szybsze transfery - szybszą wymianę plików między kartą, a komputerem, tabletem lub telefonem.

Niewątpliwie największą zaletą czytnika kart jest szybkość z jaką można przenieść dane z karty na jedno z urządzeń i na odwrót- laptop, smartfon, tablet, aparat cyfrowy. Obrazy są przesyłane z szybkością kilka razy większą niż w przypadku połączenia USB. Oczywiście w każdej chwili korzystne jest skrócenie okresu pozyskiwania obrazu. Jednak wraz ze wzrostem pojemności kart pamięci i zwiększeniem gęstości pikseli w aparatach szybkość transferu staje się już poważnym problemem, jak nie wyzwaniem - nawet dla kart pamięci. Kiedyś w firmie mielimy aparat cyfrowy, gdzie jedno zrobione zdjęcie zajmowało 8 MB pamięci. Każdy w firmie czuł, że przesyłanie zdjęć na dysk twardy za pomocą kabla USB zajmuje zdecydowanie zbyt dużo czasu. Dzisiaj jeden nieprzetworzony obraz może być dwukrotnie większy. Karta z trzydziestoma lub czterdziestoma obrazami tego rozmiaru zajęłaby wieczność, gdyby przesłać ją kablem. 

Jeśli Twoim priorytetem jest niezawodność, koniecznie nabądź czytnik kart pamięci. Szybkość jest ważna, ale niezawodność jeszcze ważniejsza. Problem z podłączeniem aparatu do komputera polega na tym, że aparat musi być włączony przez cały czas przesyłania danych. Jeśli bateria wyczerpie się podczas transferu danych, transfer plików zostanie przerwany i utracony. Co gorsza, istnieje niebezpieczeństwo, że karta pamięci zostanie uszkodzona, jeśli podczas odczytu nastąpi zanik zasilania. To prawda, że ​​wiele nowszych aparatów ma trwalsze baterie, ale karty pamięci również się powiększają, więc niewiele to zmienia. Niektórzy producenci aparatów zalecają, aby podczas transferu plików aparat był zasilany przewodem zasilającym. Ten problem nie istnieje w przypadku czytnika kart pamięci, ponieważ zasilanie pochodzi bezpośrednio ze złącza USB lub Firewire. O ile nie nastąpi poważna przerwa w zasilaniu lub komputer nie ulegnie awarii, zasilanie czytnika kart pozostanie zawsze stabilne.

Podłączanie aparatu do komputera jest dość proste, ale zdarzało nam się wiele przypadków, w których komputer odmawiał rozpoznania aparatu. Ponowne uruchomienie komputera zazwyczaj rozwiązuje ten problem, ale trzeba uczciwie przyznać, że jest to dość uciążliwe. W przeciwieństwie do tego, czytniki kart są zwykle odnajdywane natychmiast przez komputer. Podłącz czytnik, włóż kartę pamięci i możesz rozpocząć przesyłanie plików. Po rozpoczęciu transferu możesz robić inne rzeczy. Jeść obiad. Oglądać telewizję. Iść na spacer. Nawet położyć się spać. Nie musisz "opiekować się" procesem przesyłania plików. Z całą pewnością nie czułbyś się już tak komfortowo, pozostawiając włączony aparat cyfrowy bez nadzoru przez dłuższy czas - np. pozostawienie aparatu włączonego na noc po prostu nie wydaje się mądre. 

W przypadku czytnika nie ma wyłączania ani włączania - przesyłasz zdjęcia/filmy i koniec, ale wiesz, że karta to prawie jak pendrive i może zostać przez dłuższy czas podłączona do czytnika na noc, a nic się jej nie stanie. Poza tym, możesz swobodnie używać aparatu podczas przesyłania plików do komputera. Jeśli twój aparat jest podłączony do komputera i przesyłasz pliki, to oczywiste jest, że nie możesz w tej chwili fotografować. W przeciwieństwie do tego, możesz włożyć kartę pamięci do czytnika, rozpocząć przesyłanie plików, a następnie załadować nową kartę do aparatu i kontynuować robienie zdjęć. Więc na co czekasz? Jeśli poważnie myślisz o fotografii cyfrowej, proponujemy porzucić kabel USB i zdobyć dobry czytnik kart pamięci. Wkrótce sam dojdziesz do wniosku, w jaki sposób radziłeś sobie bez niego.