Co nas wyróżnia ?

Co mówią o nas zadowoleni klienci:

Inteligentny dom Sonoff

Znaleziono 4 towarów.

Lista 1-100 z 4 towarów
Aktywne filtry

Inteligentny dom

Przyszłość nadeszła i nawet jeśli nie jest to utopia w stylu Jetsona, którą niektórzy mogliby sobie wyobrazić, istnieje wiele sposobów wykorzystania nowoczesnej technologii do poprawy naszego życia. A jak poprawić sobie jakość dzisiejszego życia? Oczywiście korzystając z dobrodziejstw dzisiejszej technologii, tworząc i budując za jej pomocą inteligentny system dla domu. Wszystko by było wygodniej, prościej i bezpieczniej. Ale czy dzisiejsza technologia może nam dać namiastkę tego co widzieliśmy niegdyś w filmach sci-fi? Śmiemy twierdzić, że tak, a czasem nawet i więcej. No dobrze, ale co to jest ten inteligentny dom? Odpowiedź na to pytanie różni się w zależności od tego, czego szukasz lub czego chcesz doświadczyć. Mówiąc jednak najprościej, technologia inteligentnego domu polega na tym by wykorzystać automatyzację różnych czynności, przyczyniając się tym samym do poprawy życia w domu - co ciekawe, przez pełną automatyzację ważnych dla życia elementów, inteligentny dom jest dużo bardziej ekologiczny. 

Wydaje się więc, że idea posiadania zautomatyzowanego systemu (inteligentnego domu) jest bardzo prosta. Idea posiadania cyfrowego asystenta do odtwarzania muzyki, uzupełniania artykułów gospodarstwa domowego i śledzenia intensywnego życia domowników. Idea, która może być także bardzo skomplikowana - pełna automatyzacja oświetlenia, termostatów, a nawet urządzeń kuchennych. Dlaczego chcesz mieć inteligentny dom? Nie jesteś pewien, czy idea posiadania zintegrowanych systemów inteligentnego domu jest dla Ciebie odpowiednia? Istnieje wiele powodów, dla których warto rozważyć uczynienie domu nieco inteligentniejszym, w tym wygoda, oszczędność pieniędzy, ale nie tylko. Mamy świetny przewodnik, który pomoże Ci odpowiedzieć na główne pytanie - czy inteligentny dom jest dla mnie?  Oczywiście nie musisz kupować wszystkiego w sklepie, aby zautomatyzować swoje domowe “legowisko”. Oto, co należy wziąć pod uwagę, rozpoczynając swój własny projekt inteligentnego domu.


Inteligentny dom - koncepcja, która jest dostępna dla każdego

Najlepszym sposobem na stworzenie w pełni zautomatyzowanego, inteligentnego domu, jest wdrożenie pewnych elementów już u podstaw budowy/projektu domu. Zapewne jednak dom już masz, więc pewnych elementów nie da się już zrobić na etapie budowy. Ale nic straconego. Istnieje wiele firm, które montują inteligentne systemy do sterowania właściwie wszystkim w domu - każdym oknem, drzwiami, ogrzewaniem, oświetleniem i  urządzeniami. Oczywiście potrzebny system możesz złożyć sobie sam, na własną rękę, kupując różnego rodzaju produkty, niekoniecznie od tego samego producenta i łączyć je w jedną spójną całość - koncepcję inteligentnego domu. Wydaje nam się to bardziej interesujące, a poza tym jest to tańsze rozwiązanie. Z biegiem czasu możesz bowiem dokupywać kolejne elementy do sterowania swoim domem. Nie jesteś więc skazany na ogromny wydatek rzędu kilku lub nawet kilkunastu tysięcy złotych (w zależności od tego jak skomplikowany jest to projekt). I to, co jest w tym najfajniejsze to fakt, że sam decydujesz od czego zacząć, czego potrzebujesz, a z czego możesz zrezygnować by zmieścić się w zakładanych ramach budżetu. Najlepszym sposobem by zacząć tworzyć swój inteligentny dom jest dokupywanie kolejnych elementów - chyba najtaniej jest zacząć od czujników świata, ruchu, temperatury, wilgotności itd.

Załóżmy więc, że kupiłeś nowy, lśniący inteligentny głośnik, koncentrator lub wybrałeś oba te urządzenia. Czy możesz już zatem stwierdzić, że dom stał się magicznie inteligentny, robi wszystko samodzielnie i wykonuje określone czynności za nas. No nie do końca tak to działa. Aby skorzystać w pełni z koncepcji inteligentnego domu, będziesz potrzebować innych inteligentnych urządzeń domowych. Więc co możesz ze sobą połączyć lub zautomatyzować? Można powiedzieć, że koncepcja inteligentnego domu zakłada, że nie ma w tym zakresie żadnych ograniczeń - no jedyne co może nas ograniczać to budżet. Poniżej opisujemy kilka rzeczy/miejsc, od których możesz zacząć.


Inteligentny dom - od czego zacząć

No więc tak, od czegoś trzeba zacząć - jest to zwykła kolej rzeczy. Ale od czego? Najlepiej będzie zacząć od czegoś prostszego w montażu i tańszego. Jak już wcześniej zapowiadaliśmy, oto kilka naszych propozycji.

Inteligentne żarówki: Inteligentne oświetlenie to prawdopodobnie jeden z najprostszych sposobów na uczynienie domu inteligentnym. W końcu to tak proste, jak wkręcenie żarówki. Poza tym, zamontowanie inteligentnych żarówek jest również wyjątkowo przyjazne dla najemców mieszkania/domu, którzy nie chcą wdawać się w kosztowną instalację inteligentnego termostatu lub zakładania zupełnie nowego inteligentnego grzejnika - wyprowadzając się później z takiego domu, nie moglibyśmy zabrać ze sobą takiej instalacji, a żarówkę zawsze można wykręcić. W przypadku oświetlenia dostępnych jest wiele opcji, jednak na samym początku przygody radzimy zaopatrzyć się z pozoru zwykłą żarówkę. Sami zobaczycie ile w tym frajdy.

Inteligentne gniazdko elektryczne: Inteligentne wtyczki/gniazdka elektryczne są niezwykle wszechstronne, umożliwiając sterowanie prawie każdym urządzeniem za pomocą telefonu lub inteligentnego asystenta-głośnika. Obejmuje to takie rzeczy, jak choinki, klimatyzacja ścienna, naprawdę wszystko, o czym jesteś w stanie sobie tylko pomyśleć. Poza tym, gniazdka wydają się być również dość przystępne cenowo. 

Inteligentne termostaty: Na rynku dostępnych jest coraz więcej inteligentnych termostatów, chociaż najbardziej znane, to te oferowane przez firmę Nest - ma sporo opcji i możliwości montażu, a także wiele rodzajów urządzeń. Inteligentny termostat nie tylko może uczynić Twój dom bardziej komfortowym, ale także zaoszczędzić pieniądze dzięki długoterminowym oszczędnościom na zużyciu energii. W internecie jest pełno różnego rodzaju narzędzi, które pomogą łatwo uzmysłowić Ci, ile pieniędzy rocznie jesteś w stanie na tym zaoszczędzić. Jeżeli nie ufasz takim narzędziom, to pozostaje Ci kartka papieru, ołówek i kalkulator - wszystko jesteś w stanie wyliczyć sobie sam. 

Inteligentne ekspresy do kawy:  Kto nie lubi dobrej filiżanki kawy o poranku? Inteligentny ekspres do kawy może przygotować kawę od razu po przebudzeniu - możemy ustalić co do minuty, kiedy ten wspaniały napój ma być gotowy lub zrobić to ręcznie, będąc jeszcze w łóżku, za pomocą aplikacji ze smartfona. Niektóre modele umożliwiają ustawienie określonych zakresów temperatur i innych indywidualnych dostosowań, czego nie da się dokonać w przypadku starych ekspresów do kawy. Myślisz, że taki inteligentny ekspres do kawy byłby odpowiedni dla Ciebie?

Inteligentne zamki:  Inteligentne zamki do drzwi umożliwiają wydawanie jednorazowych kodów dostępu znajomym i rodzinom, automatyczne otwieranie drzwi, jeśli w pobliżu wykryją sparowany z nimi smartfon. Co ciekawe, drzwi możesz otworzyć też zdalnie, za pomocą smartfona, kiedy wiesz, że ktoś ze znanych Ci osób ma akurat przyjść. Przydatne są także powiadomienia e-mail / SMS, gdy ktoś zadzwoni do drzwi.

Inteligentne kamery monitorujące: Nowoczesne inteligentne kamery monitorujące umożliwiają żywy podgląd tego co dzieje się domu, zwierzaka lub członków rodziny w każdym miejscu, w którym masz dostęp do sieci. W przypadku kamer istnieje wiele różnych opcji i możliwości w różnych przedziałach cenowych. Koniecznie sprawdź opcje bezpieczeństwa oferowanych inteligentnych kamer.

Odkurzacze automatyczne: Już nigdy więcej nie musisz odkurzać. A przynajmniej do czasu nadejścia wiosny, kiedy to robi się bardziej szczegółowe porządki. Neato i Roomba to dwie najbardziej znane marki odkurzaczy automatycznych. Oczywiście firm produkujących takie odkurzacze jest znacznie więcej. Warto jednak podkreślić, że jakość kosztuje. Dobrej jakości urządzenie sprzątające można nabyć już w cenie około 800 zł. Najnowsze modele odkurzaczy kosztują nawet ponad 3000 złotych. 

Inteligentne rolety: Czy inteligentne rolety to absolutny “must have”? Raczej nie, prawdopodobnie nie. Mimo to, jeśli masz duże okna, możliwość powiedzenia „OK, Google - otwórz moje rolety” jest czymś więcej niż “niesamowitym”.

Inteligentne budziki: Budzik nie jest koniecznością w 2021 roku, w końcu do tego służy inteligentny telefony (smartfon). Wierz lub nie, ale niektórzy ludzie nadal używają starych budzików - np. budzików szkolnych. Co ciekawe, te inteligentne budziki, potrafią znacznie więcej niż tylko budzenie. Monitoring snu, czy włączanie przyjemnej dla ucha muzyki - a jest tego znacznie więcej.

Inteligentna kuchnia: Kuchnia to świetne miejsce do wykorzystania technologii w celu ulepszenia doświadczeń płynących z koncepcji inteligentnego domu. Inteligentne kuchenki, kuchenki mikrofalowe, a nawet inteligentne lodówki to tylko niektóre z opcji, które warto rozważyć. 

Inteligentna łazienka: Tak, nawet Twoja łazienka nie może oprzeć się rewolucji wynikającej z koncepcji inteligentnego domu - inteligentne lustra, inteligentne szczoteczki do zębów, głośniki prysznicowe, a nawet inteligentne sterowanie prysznicami. Teraz wszystko jest możliwe - dosłownie. 
 
Rozejrzyj się, a zobaczysz, jak niektóre aspekty programu telewizyjnego Jetsons ożywają dzięki dzisiejszej technologii. Inteligentne urządzenia, pozwalają rodzinom zaoszczędzić trochę dodatkowego czasu, energii, a nawet kilka dodatkowych dolarów. Wyobraź sobie, że budzisz się rano przy zapachu kawy nawet nie dotykając ekspresu do kawy. Uznawane również za systemy automatyki domowej, urządzenia te zostały stworzone, aby usprawnić procesy życiowe poprzez umieszczenie niektórych procedur na „autopilocie”. Jak donoszą portale, 57% właścicieli inteligentnych urządzeń domowych stwierdziło, że udało im się zaoszczędzić więcej czasu, używając tych inteligentnych urządzeń. Przedstawiliśmy wam jedynie mały zarys tego, co można zrobić by dom stał się bardziej inteligentny, energooszczędny, ekologicznym, wygodny i tani. Inteligentny dom może być prosty lub skomplikowany - wszystko zależy od tego czego oczekujesz, jak chcesz by było to zrobione i czym się posłużysz. Zapewne sam masz kilka ciekawych pomysłów jak przekształcić dom w cud XXI wieku.