Co nas wyróżnia ?

Co mówią o nas zadowoleni klienci:

Żelazka/Stacje parowe MESKO

Znaleziono 3 towarów.

Lista 1-100 z 3 towarów
Aktywne filtry

Żelazko MESKO MS 5031

Review
106.01 zł
za 1 szt

Kategoria: AGD > AGD małe > Żelazka/Stacje parowe
Producent: MESKO
Model: MS 5031
EAN: 5902934833837

Żelazko parowe Mesko MS 5028

Review
84.36 zł
za 1 szt

Kategoria: AGD > AGD małe > Żelazka/Stacje parowe
Producent: MESKO
Model: MS 5028
EAN: 5908256839380

Żelazko parowe Mesko MS 5023

Review
79.21 zł
za 1 szt

Kategoria: AGD > AGD małe > Żelazka/Stacje parowe
Producent: MESKO
Model: MS5023
EAN: 5908256834309


Żelazka / stacje parowe

Standardowe żelazka parowe są odpowiedzią dla osób, które nie prasują zbyt dużo i nie chcą też dużo wydawać. Wykorzystują ciepło i ciężar deski do prasowania do rozciągania włókien tkaniny, które po schłodzeniu zachowują swój naturalny kształt. Większość z nich ma funkcję pary, która wspomaga proces prasowania, a to niewątpliw zaleta - bo kto lubi prasować? Żelazka mają swoje plusy. Są łatwe w przechowywaniu, ale przede wszystkim są znacznie tańsze niż stacje parowe.Ich wadą jest to, że wymagają włożenia więcej wysiłku w prasowanie, aby usunąć zagniecenia niż w stacji parowej. Stacje parowe mają oddzielny zbiornik z żelazkiem, które zwykle znajduje się na górze. Opierają się na dużych ilościach pary do wygładzania zagnieceń, a nie ciepła. Więcej pary oznacza szybsze prasowanie, co sprawia, że ​​stacja parowa jest dobrym wyborem dla większych rodzin - zwłaszcza tych, które prasują dużo ubrań naraz. 

Do zalet takich stacji parowych można zaliczyć szybszy czas prasowania, co oznacza, że dzięki parze szybciej i łatwiej wyprasujemy ubrania niż w przypadku standardowego żelazka. Wymagają mniej wysiłku, aby usunąć zagniecenia. Jedna stacje parowe mają i swoje wady. Zdecydowanie można przyznać, że są nieporęczne i niewygodne w przenoszeniu (pasują do stałej konfiguracji). Potrzebujesz deski do prasowania z wentylacją i miejscem na stację parową. Wymagają dobrej wentylacji - w innym przypadku może zaparować, zwłaszcza małe pomieszczenie. Nie powinna być stosowaną do panelach lub podłodze, ponieważ z gromadzonej pary skrapla się woda, a ta może wnikać pomiędzy nie, co może spowodować do przedostania się dużej ilości wilgoci, a to z kolei spowoduje uszkodzenie paneli / drewnianej podłogi - najczęściej będzie puchnąć.  

No dobra, ale co to jest żelazko parowe? Żelazka parowe to obecnie najpopularniejsze żelazka na rynku. Para otwiera splot tkaniny, dzięki czemu głębokie zagniecenia można łatwiej wyprasować. Ogólnie rzecz biorąc, więcej pary oznacza szybsze i łatwiejsze prasowanie. W przypadku większości żelazek parowych strumień pary można regulować dla różnych tkanin. Czy żelazko z generatorem pary to to samo? Żelazka z generatorem pary to zasadniczo żelazka z podgrzewaną parą, które są podłączone do oddzielnego generatora pary, który dostarcza parę pod ciśnieniem. Ta stacja dokująca ma zbiornik na wodę, na którym stoi żelazko. Wyższe ciśnienie pary w żelazku z generatorem pary oznacza, że ​​obie strony odzieży są prasowane w tym samym czasie, co pozwala zaoszczędzić czas i wysiłek. A ponieważ para jest wytwarzana przez oddzielny generator, samo żelazko jest lżejsze i łatwiejsze w użyciu niż zwykłe żelazka parowe. Z drugiej strony systemy prasujące z wytwornicą pary jako całość są nieco większe, więc potrzebują więcej miejsca na desce do prasowania i do przechowywania.


Żelazka / stacje parowe - jakie funkcje warto rozważyć w żelazku parowym

Wiele żelazek parowych ma co najmniej jedną z następujących funkcji, które zaraz po kolei sobie wymienimy. Pierwsza z nich jest para pionowa. Parowiec do ubrań wykorzystuje parę do usuwania zmarszczek i zagnieceń z wiszących ubrań, takich jak garnitury i sukienki, wykonanych z delikatnych tkanin Kolejną funkcją jest zmienna ilość pary. Ciągle i automatycznie dostosowuje strumień pary do idealnego poziomu dla określonych tkanin. Wyrzut pary, jak łatwo się domyślić, zapewnia wyrzut pary na żądanie, wygładzając trudne zmarszczki lub tworząc ostre zagniecenia na spodniach. Szukaj takiego modelu, który wyrzuca około 100 gramów na minutę - w żelazku parowym. Ciągłe wytwarzanie pary sprawia, że ​​usuwanie zagnieceń jest szybkie i łatwe. Poszukaj około 40 g / min dla konwencjonalnej pary i około 100 g / min dla generatora pary.

Stopa żelazka - czyli metalowa płytka pod spodem - zmniejsza tarcie między żelazkiem a ubraniem poprzez „ślizganie się”, a nie przyklejanie. Pomaga to chronić tkaninę i przyspiesza prasowanie. Żelazka są dostępne z różnych stopów - aluminium, powłoki nieprzywierającej, stal nierdzewna oraz ceramika. Aluminium występuje głównie w żelazkach dla początkujących. Z czasem może stać się „lepki”, co może powodować powstawanie zmarszczek na ubraniach podczas prasowania. Powłoka nieprzywierająca rzadko staje się lepka, ponieważ ślizga się po ubraniach, unikając ciągnięcia lub zmarszczek podczas prasowania. Stal nierdzewna płynnie przesuwa się po tkaninach i równomiernie rozprowadza ciepło po płycie. Uważaj, ponieważ podeszwy ze stali nierdzewnej mogą zarysować zamki błyskawiczne, guziki itp. Ceramika to z kolei dobra alternatywa dla stali nierdzewnej, ponieważ ma wytrzymałą, nieprzywierającą powierzchnię i dobrze rozprowadza ciepło. Polerowana stal nierdzewna i nieprzywierające, powlekane stopy są zwykle najbardziej gładkie. Aby jeszcze bardziej zmniejszyć tarcie, stopy żelazka mogą mieć wzór „wgłębień”.


Żelazka / stacje parowe - pojemnik na wodę, waga, ochrona przed kapaniem i bezpieczeństwo

Im większy zbiornik wody żelazka, tym mniej czasu spędzisz na jego ponownym napełnianiu i czekaniu, aż wytworzy się para. Oznacza to również, że przepływ pary będzie bardziej stały. Przezroczysty zbiornik lub wskaźnik poziomu wody ułatwia monitorowanie poziomu wody. Generatory pary mają większe zbiorniki na wodę niż konwencjonalne żelazka. Szukaj wody o pojemności około 300 ml w przypadku zwykłego żelazka parowego i 1,5 litra w przypadku żelazka z generatorem pary. Ile „mocy” ma Twoje żelazko? Wydajność żelazka - jak skutecznie wytwarza ono ciepło i zarządza nim - jest związana z jego mocą elektryczną wyrażoną w watach (W). Ogólnie rzecz biorąc, im wyższa moc, tym większe jest wytwarzane ciepło. Do zwykłych domowych prac związanych z prasowaniem szukaj żelazka o mocy około 2000 W.

Weź pod uwagę wagę swojego żelaza. Dzięki swojej wadze cięższe żelazka mają lepszą zdolność prasowania, ale mogą być męczące w użyciu. Z drugiej strony lżejsze żelazka są łatwiejsze w obsłudze i płynniej się ślizgają, ale mogą wymagać więcej powtórzeń, aby wygładzić zmarszczki. Nie zapomnij o sznurku. Żelazko z dłuższym przewodem zapewnia większą swobodę poruszania się po desce do prasowania. Ponadto, jeśli przewód ma obrotową podstawę, pozwoli to uniknąć problemów z plątaniem się. Sznur przymocowany do środka żelazka jest łatwy w użyciu, niezależnie od tego, czy jesteś leworęczny, czy praworęczny. Zalety ochrony przed kapaniem. Funkcja zapobiegająca kapaniu zapobiega plamieniu tkanin przez krople wody podczas prasowania i zapobiega „pluciem”, gdy żelazko korzysta z funkcji silnego uderzenia pary. Ponadto środek zapobiegający kapaniu zapobiega wyciekaniu wody, gdy żelazko jest przechowywane po użyciu. Bezpieczeństwo jest sprawą najwyższej wagi. Poszukaj żelazka z funkcją automatycznego wyłączania. Więc jeśli żelazko nie jest używane w pozycji pionowej, wyłącza się w ciągu kilku minut lub jeśli zostanie pozostawione poziomo lub przewróci się, żelazko automatycznie się wyłączy.

Dodatkowe funkcje, które mogą się przydać

Aby uzyskać doskonałe rezultaty prasowania, zwróć uwagę na dodatkowe cechy konstrukcyjne, w tym na różne ustawienia temperatury / tkaniny. Warto także zwrócić uwagę na bezpieczne prasowanie różnych materiałów - od bawełny po jedwab - z odpowiednią ilością ciepła. Aluminiowy rdzeń w stopie szybko i równomiernie rozprowadza ciepło. Mgiełka w sprayu zwilża głębokie zmarszczki, ułatwiając prasowanie. Wąska końcówka pasuje do ciasnych miejsc, takich jak kołnierze, mankiety i wokół guzików. Drugi rząd otworów parowych szersza dystrybucja pary. Co to jest kamień wapienny i jak się go pozbyć? Kamień wapienny to twarda, kredowa substancja wytwarzana w niektórych urządzeniach, które regularnie mają styczność z gorącą wodą - takich jak żelazka, czajniki i pralki. Z biegiem czasu w żelazku może gromadzić się kamień, blokując wyloty pary i zmniejszając zdolność żelazka do prawidłowego wytwarzania ciepła. Rozważ zakup żelazka z wbudowanym systemem zapobiegającym osadzaniu się kamienia, który wstępnie uzdatnia wodę. Jeśli kupisz niedrogie żelazko bez tej funkcji, musisz zastosować produkty zapobiegające osadzaniu się kamienia.


Żelazka / stacje parowe - zaprojektowane do tego samego celu

Biorąc pod uwagę, że wszystkie żelazka są zaprojektowane do tej samej podstawowej pracy, do wyboru jest ogromna ilość modeli. Od tanich bez fanaberii po droższe żelazka z zaawansowaną technologią i zaawansowanymi technologicznie stopami. Dobrą wiadomością jest to, że nasze testy dowodzą, że niekoniecznie musisz dużo wydać, aby cieszyć się z żelazka dobrej jakości - a bardziej wyszukane funkcje nie zawsze oznaczają szybsze i łatwiejsze prasowanie. Chcesz wiedzieć, który model powinieneś teraz kupić? Jaki rodzaj żelazka parowego wybrać? Do wyboru są dwa główne typy żelazek: żelazka parowe - w tym bezprzewodowe żelazka parowe - i generatory pary.  Różnią się one funkcjami i wydajnością, ale także ceną, więc kwota, którą chcesz wydać, może mieć wpływ na Twoją decyzję. Warto również zastanowić się, gdzie planujesz przechowywać żelazko, ponieważ generatory pary są znacznie bardziej nieporęczne niż tradycyjne żelazka parowe. Żelazka parowe wykorzystują połączenie pary i ciepła, aby wygładzić zagniecenia. 

Ceny wahają się od mniej niż 80 złotych do ponad 500 złotych - droższe żelazka mają zwykle bardziej wyszukane funkcje i większą moc pary. Zwykłe żelazko będzie odpowiednie, jeśli prasujesz głównie mniejsze ilości prania, tylko dlatego, że zbiorniki na wodę są zwykle małe. Są nieco cięższe w użyciu niż generatory pary, ale większość z nich jest na tyle lekka, że ​​nie powinieneś mieć żadnych problemów i na tyle mała, że ​​łatwo je przechowywać. Jedną z głównych wad żelazek parowych jest to, że generalnie wytwarzają one znacznie mniej pary niż większe generatory, więc być może będziesz musiał ciężej pracować, aby usunąć zagniecenia z ubrania. Zalety żelazka parowego - są znacznie tańsze niż generatory pary. Łatwe do przechowywania i przenoszenia. Może być używany na normalnej desce do prasowania. Bardzo cichy podczas użytkowania. Posiadają także i wady. Do wad żelazka parowego należy zaliczyć to, że wytwarzają mniej pary niż generator pary. Będzie wymagać częstszego uzupełniania. Może być ciężki przy pełnym zbiorniku na wodę.

Bezprzewodowe żelazka parowe 

Bezprzewodowe żelazka parowe to wciąż stosunkowo nowa koncepcja, ale wraz ze wzrostem ich popularności zaczynamy widzieć je na sklepowych półkach, a jest ich coraz więcej. Zostały zaprojektowane tak, aby prasowanie było szybsze i łatwiejsze dzięki braku ograniczającego przewodu zasilającego, co zapewnia większą swobodę poruszania się po desce do prasowania. Żelazka bezprzewodowe są wyposażone w podstawę, która musi być podłączona podczas użytkowania. Podczas prasowania należy od czasu do czasu umieszczać żelazko z powrotem na podstawie, aby było gorące i parujące. Niestety, większość modeli bezprzewodowych wykorzystuje niewymienne baterie litowo-jonowe. Gdy twoje osiągnie punkt, w którym nie będzie już prawidłowo ładować się między użyciami, musisz kupić nowe żelazko. Zalety bezprzewodowego żelazka parowego. Swoboda poruszania się po desce do prasowania. Żaden przewód zasilający nie zaczepi o świeżo wyprasowane ubrania. Zwykle są lżejsze niż żelazka przewodowe. Wady bezprzewodowego żelazka parowego. Stopniowo tracą ciepło podczas użytkowania. Baterii nie można wymienić. Niewiele modeli do wyboru. 

Żelazka z generatorem pary 

Generatory pary są zaprojektowane tak, aby dłużej produkować duże ilości pary, aby ułatwić pracę z dużymi stosami prasowania. Zwykle są w stanie pomieścić około trzy razy więcej wody niż zwykłe żelazko parowe, więc nie będziesz musiał przerywać tak często pracy. Są również lżejsze w trzymaniu, gdy siedzisz przy desce do prasowania, ponieważ woda jest przechowywana w oddzielnym zbiorniku. Najlepsze generatory pary niewątpliwie przyspieszają i ułatwiają prasowanie oraz zapewniają nieskazitelnie gładkie ubrania. Są jednak drogie i nie będą odpowiednie dla każdego. Zalety generatora pary. Produkuje znacznie więcej pary niż zwykłe żelazko. Wygładza zagniecenia szybko i bez wysiłku. Lżejszy niż większość żelazek. Nie trzeba będzie tak często uzupełniać wody. Wady generatora pary - są droższe niż standardowe żelazko. Nieporęczne do przechowywania i ciężkie do przenoszenia. Są także i nieco hałaśliwe. Niektóre są zbyt ciężkie, aby postawić je na normalnej desce do prasowania.Warto zainwestować w generator pary, jeśli regularnie prasujesz duże stosy prania i dużych rzeczy, takich jak poszwy i prześcieradła, a Twoim priorytetem jest jak najszybsze wyprasowanie.