Filtry

Kategorie

Kategorie

Producenci

Producenci

Dostępność

Dostępność

Ilość towarów na liście

Ilość towarów

Co nas wyróżnia ?

Co mówią o nas zadowoleni klienci:

Producenci:

Deski do prasowania

Znaleziono 6 towarów.

Lista 1-100 z 6 towarów
Aktywne filtry

Deska do prasowania VALERIA

Review
324.81 zł
za 1 szt

Kategoria: AGD > AGD małe > Deski do prasowania
Producent: Lamart
Model: LT 8001
EAN: 8590669135110

Deska do prasowania PRESENT

Review
213.51 zł
za 1 szt

Kategoria: AGD > AGD małe > Deski do prasowania
Producent: Lamart
Model: LT 8002
EAN: 8590669135127


Deski do prasowania

Deski do prasowania przebyły długą drogę w historii zanim stały się tym, czym są teraz. Nie zmienia to jednak faktu, że każdy używany niegdyś sposób prasowania miał służyć jednemu - w dzisiejszych czasach prasowaniu przede wszystkim ubrań, a kiedyś skór zwierząt (jak to miało miejsce w przypadku wikingów). Rzeczy wyprasowane miały być po prostu proste, bez niepotrzebnych zagięć. Czy ktokolwiek z nas wyobraża sobie dzisiaj świat bez prasowania? Z pewnością młodzież z uśmiechem na twarzy stwierdziłaby, że tak. Jednak ich rodzice, dorosłe osoby mają inne zdanie na ten temat. Dlaczego? 

Ano dlatego, że prasowanie (skupmy się w tym miejscu na prasowaniu ubrań) niejako reprezentuje nas podczas ważnych spotkań. Właściwie nie prasowanie, ale wyprasowane ubrania. Czy spotykając się z kimś podczas ważnego spotkania nie patrzysz na jego wygląd? Nie zwracasz uwagi na to jak wygląda i w co się ubrał? Oczywiście, że zwracasz. Wyobraź sobie handlowca, który na spotkanie ze swoim klientem przychodzi cały pogięty. Spodnie pogięte, marynarka pomięta, koszula pogięta - co byś sobie o nim pomyślał? Chyba nie zrobiłby na Tobie dobrego wrażenia, prawda? 

Albo wyobraź sobie kogoś, kto idzie z kimś na randkę. Wiadomo, pierwsze wrażenie jest bardzo ważne, a my chcemy wypaść (z oczywistych względów) jak najlepiej. Co byś pomyślał, gdyby osoba, którą widzisz pierwszy raz na randce wyglądała być co najmniej atrakcyjnie przez swój strój? Można powiedzieć, że liczy się charakter i dobre serce, ale nie wtedy, kiedy kogoś dopiero poznajemy. Na podstawie tego jak ktoś wygląda, wyrabiamy sobie o kimś już pierwsze i być może ostateczne zdanie. 

Oczywiście prasowanie nie tyczy się jedynie ubrań. W komercyjnym zastosowaniu prasuje się wiele ważnych tkanin czy materiałów, które używa się w przemyśle, a dzięki którym powstają różnego rodzaju przedmioty. Jednym z takich przedmiotów jest choćby cienka folia aluminiowa, w którą najczęściej zawijamy nasze drugie śniadanie. Ten cienki rodzaj metalu, musi przejść przez ogromną przemysłową “prasownice”, następnie jest wycinana, a później zawijana - zauważcie, że bez żadnych zagięć - na tekturową podłużną rurkę i trafia do sklepów. Zresztą materiałów, które wymagają prasowania jest o wiele, wiele więcej.

Wracając jednak do deski do prasowania, to z pewnością większość z Was może pomyśleć, co jest trudnego w wyborze deski do prasowania? Być może nie jest to jakaś niesamowicie skomplikowana konstrukcja, ale deski do prasowania różnią się od siebie jakością wykonania. Niektóre z nich mogą być zbyt lekkie, łamliwe i uginać się pod ciężarem osoby, która przykłada żelazko z odpowiednią do tego siłą - oczywiście, w trakcie prasowania. Poza tym nałożona na deskę tkanina izolacyjna może być złej lub dobrej jakości. Te złej jakości często przepuszczają ciepło, przepalają się lub nagrzewają deskę, którą w istocie miały izolować. Zanim jednak przejdziemy do tego, jakiego rodzaju deski możemy spotkać na rynku, czym się od siebie różnią, z czego są wykonane i czym kierować się podczas zakupu jednej z nich, przyjrzyjmy się historii jej powstania. Pokrótce napiszemy od czego się to wszystko zaczęło.


Deski do prasowania - historia powstania

Najwcześniejsze, znane nam z kart historii deski do prasowania były używane przez Wikingów w IX wieku. Mięso wielorybów, tłuszcz i kości były rzadkimi i cennymi zasobami północnego Atlantyku. Wikingom daleko było od zaniedbanych barbarzyńców - byli niezwykle wybredni jak na swoje czasy. Dopiero stulecia, wieki i lata później, w Europie, powszechne stało się prasowanie ubrań na kuchennym stole lub na płaskiej desce spoczywającej między dwoma krzesłami. Ta praktyka rozprzestrzeniła się na Amerykę Północną i na początku XIX wieku w książkach o sprzątaniu było wiele porad dotyczących tego, jaki powinien być rozmiar stołu do prasowania, z czego powinien być wykonany i jakim rodzajem koca lub materiału powinien być przykryty.

Kiedyś, a nawet nie do tak dawna, ubrania czy pościel były prasowane na blatach lub dużych kawałkach deski, które były przykrywane wyściółką, poszewkami lub zwykłymi kocami i to prawie do 1900 roku. Kiedyś nie znano jednak czegoś takiego jak deska do prasowania. W tamtejszym okresie czasu za powierzchnię do prasowania mógł i najczęściej służył stół, dlatego logicznie rzecz biorąc składał się on z desek drewnianych. 

Niektórzy dziewiętnastowieczni “doradcy do spraw sprzątania” namawiali kobiety do używania dużych desek, które można umieścić między stołem a oparciem krzesła, tak aby można je było można wytrzeć i wyprasować. Doradczyni o imieniu Catherine Beecher opisała w 1841 roku coś, co wydaje się być znaną dzisiaj “kształtowaną” deską do prasowania. Zaleciła, aby ta drewniana forma była szeroka z jednej strony i węższa z drugiej i nazwała ten rodzaj deski do prasowania, deską na spódnicę. Oczywiście, była to era, zanim żelazka elektryczne czy parowe były używane. Te ciężkie żeliwa, które służyły wówczas do prasowania, były podgrzewane w palenisku lub na piecach opalanych drewnem lub węglem, a ciężkie, gorące żelazo wyciskało wszelkie zagięcia na tkaninach, materiałach lub ubraniach. 

Producenci szybko wpadli na pomysł sprzedawania “desek do spódnic” i pod tą zwykle nazwą sprzedawali je do końca XIX wieku. Około 1898 roku “deska do spódnicy” przeżyła mała rewolucję i pierwszy raz została wyposażona w nóżki (podtrzymujące deskę), które można było łatwo zdjąć, wyczyścić, ale przede wszystkim umożliwić ustawienie deski w dowolnym miejscu w domu. Te wczesne modele desek do prasowania miały nóżki w każdym rogu. Co ciekawe, można je było łatwo rozłożyć, ale trudno było nimi manipulować. W 1914 roku wynalazca o nazwisku Springer opracował stół z trzema punktami podparcia, który był łatwiejszy do ustawienia. Te wczesne wyprodukowane stoły były jednak wciąż wykonywane z drewna, które według ówczesnej wiedzy, miały być odporne na wypaczanie, jednak jak można się domyślić, nadal ulegały wypaczaniu. 

Później producenci zaczęli wytwarzać metalowe blaty, ale pomimo ich malowania, często zardzewiały - co miało swoje konsekwencje. Niektóre z modeli wytwarzanych z metalu, pod wpływem ciepła żelazka, ulegały wyginaniu, co też nie było zbyt komfortowe - trzeba było kupić kolejną deskę, a to generowało niepotrzebne i kolejne koszta dla gospodarstwa domowego. Firma JR Clark Company z Minneapolis rozpoczęła produkcję metalowych wierzchołków z siatki, które umożliwiały ucieczkę pary wydobywającej się z prasowanego materiału na mokro i w końcu zaczęły rozwiązywać problem związany z wypaczeniem, a także przestawały już rdzewieć. Do 1940 roku kilku producentów produkowało całkowicie metalowe składane deski do prasowania. Wkrótce wszystkie zostały wykonane w całości z metalu. Konstrukcja zwykłej, składanej metalowej deski do prasowania niewiele się zmieniła w ciągu następnych dziesięcioleci, ponieważ niewiele można już w tym przypadku zmienić - oprócz zmiany materiałów na lepsze, bardziej wytrzymalsze.

Istnieją pewne kontrowersje co do tego, kto faktycznie jako pierwszy wynalazł deskę do prasowania - znaną nam dziś. Można chyba uczciwie przyznać, że większość wynalazców opierała się na dawnym pomyśle prasowania na drewnianej desce, a więc ciężko uznać, by któryś z nich mógł przypisać sobie prawo pierwszeństwa co do tego wynalazków. Możemy jednak przyjrzeć się chronologii udzielania patentów.

Zaczniemy od 16 lutego 1858 roku, kiedy to W.Vandenburg i J.Harvey opatentowali stół do prasowania, który ułatwił prasowanie rękawów i nogawek. Jakieś trzy lata później Isaac Ronnie Bord z Georgetown w stanie Delaware opatentował regulowaną płaską poziomą powierzchnię do prasowania bielizny, odzieży i pościeli. Dopiero później Miss SA Mort uzyskała patent na pierwszą prawdziwie składaną deskę do prasowania, a miało to miejsce w 1866 roku - uzyskała także patent na wyjmowaną prasę do rękawów.

Następnie w 1892 roku Sarah Boone uzyskała patent w Stanach Zjednoczonych na ulepszenie deski do prasowania, prekursora nowoczesnej składanej deski do prasowania o wąskim, zakrzywionym kształcie, zaprojektowanej tak, aby ułatwić prasowanie koszul lub spódnic. Do 1940 roku powszechne stały się składane deski do prasowania w całości wykonane z metalu z rurowymi nogami. Podstawowy projekt domowej deski do prasowania niewiele się zmienił od tego czasu, jak już wcześniej wspomnieliśmy.


Deski do prasowania - jak i z czego produkuje się deski do prasowania?

Tradycyjna, niedroga deska do prasowania wyprodukowana w Polsce (Europie, Chinach lub USA) jest wykonana z kilku surowców. Płyta wykorzystuje wiele różnych szerokości stali walcowanej na zimno, które w rzeczywistości są długimi rolkami walcowanej stali - rozpoczyna się proces formowania metalu na zimno. Rozmiary różnią się w zależności od produkowanej części i obejmują szerokości od 1,9 cm do ponad 71 cm. Zwykle rolki mogą mieć kilkaset metrów długości i mogą ważyć od 227 do 20 000 kg, w zależności od szerokości. Te rolki są następnie spłaszczane i zwijane lub prasowane w różne części.

Inne surowce używane do budowy desek do prasowania to metalowe nity, plastikowe lub gumowe końcówki na nóżkach stojących, stanowiących mniejsze części deski do prasowania, farba olejna (sproszkowana lub w płynie) i środki odtłuszczające rozpylane najczęściej na części metalowej przed malowaniem, usuwając w ten sposób tłuste wycieki osadzające się na częściach metalu, które mogłyby później wpływać na przyczepność farby. Niektóre firmy szyją specjalny materiał izolacyjny lub bawełniany pokrowiec, który zakłada się na deskę do prasowania. Firma może zakupić taki element (niezbędny) od innego producenta i przed rozprowadzeniem deski do sprzedawców, wsunąć go na gotowy metalowy lub niklowany element do prasowania.


Deski do prasowania - rodzaje desek, funkcjonalność i ich możliwości

Deska do prasowania to zazwyczaj duży, płaski kawałek deski lub metalu pokryty termoizolacyjnym materiałem (kiedyś wyściółką), na której można bezpiecznie prasować odzież lub pościel. Nowoczesne deski do prasowania przybierają zaskakującą liczbę form. Standardowa i niedroga, tzw. amerykańska deska do prasowania, składa się z dwóch głównych części - zawiera płaski blat do prasowania oraz składane nóżki, które można zamocować na zawiasach lub wsunąć w blat, a później złożyć deskę, co zdecydowanie ułatwiało jej przechowywanie.

Droższe domowe deski do prasowania mogą być “blatami” składającej się z siatki z rozszerzanymi metalowymi nóżkami, aby pomieścić większe przedmioty do prasowania. Bez względu na konfigurację każda deska do prasowania wykonana z metalu musi mieć podkładkę i pokrowiec, aby metalowe łóżko deski do prasowania nie nagrzewało się zbytnio od żelazka. Większość dzisiejszych desek do prasowania jest sprzedawana z piankową podkładką i ozdobnym pokrowcem.

Wiele desek do prasowania jest wytwarzanych poza naszymi granicami, gdzie siła robocza jest znacznie tańsza niż w Polsce,Europie lub Stanach Zjednoczonych - najczęściej, jak prawie wszystko, wytwarzane są w Chinach. W 2001 roku w Polsce było tylko dwóch producentów desek do prasowania. Niektóre drogie deski do prasowania zaprojektowane przez znanych producentów (a nawet i znanych projektantów) są dostępne w naszym kraju - Polska przestała być krajem trzeciego świata, a nasi konsumenci, których jest blisko 38 milionów, przestali być uważani przez producentów za kupców drugiej kategorii. Trzeba jednak uważać, ponieważ deski te mogą być pięć razy droższe niż zwykła składana deska do prasowania produkowana w Chinach, a nie będzie się od niej zbyt wiele różnić. 

No dobrze, ale na rynku dostępnych jest co najmniej kilka rodzajów desek do prasowania a do najpopularniejszych można zaliczyć: deskę do prasowania Brabantia, deskę do prasowania na stole, deskę do prasowania na stole Whitmore oraz deskę do prasowania Minky Homecare Ergo Plus. Czym się od siebie różnią, jakie są ich wady i zalety oraz którą najlepiej kupić - uwzględniając swoje potrzeby i możliwości. 

Deska do prasowania Brabantia - jest obecnie zdecydowanie najpopularniejszym modelem i chyba najczęstszym wyborem konsumentów w Polsce, Europie i na całym świecie. Jej konstrukcja jest z jednej strony solidna, a z drugiej strony jest bardzo lekka. Ponadto szeroki metalowy blat posiada regulację wysokości, ułatwiając pracę większym lub niższym osobom. Regulacja ta też służy do składania deski w jedną całość, co jest niezwykle pomocne w kwestii przenoszenia jej lub schowania, tak by była niewidoczna, gdy jej nie używamy. 

Poza tym, deska ta jest wyposażona w wiele funkcji bezpieczeństwa oraz podstawkę pod żelazko parowe - znajdzie się też miejsce na gniazdko elektryczne, albo na kabel od żelazka. Zaletami tej deski są zabezpieczenia przed dziećmi, która zapobiegają jej przypadkowemu upadkowi. Metalowa podstawka pod żelazko parowe i zwykłe, a także regulowana wysokość. Jej wadą (jednak nie występuje to we wszystkich modelach) jest to, że sznur żelazny często zaczepia się o uchwyt podczas prasowania. Deska do prasowania Brabantia została zaprojektowana z czterema solidnymi nogami i ramą wykonaną najczęściej z aluminium lub mieszaniną różnych metali. Dzięki połączeniu tych elementów deska pozostaje stabilna na wykładzinach oraz na twardym podłożu.

Nie musisz się też martwić o to, że deska ta łatwo się przesunie w najmniej odpowiednim momencie prasowania. A to dzięki antypoślizgowym nakładkom ochronnym na każdej stopie deski do prasowania. Oznacza to także, że prawdopodobieństwo, że podłoga zostanie narażona na zarysowania lub zniszczenia, jest o wiele mniejsza. Na tym nie koniec, jeśli chodzi o funkcje bezpieczeństwa. Produkt jest również wyposażony w zabezpieczenie przed dziećmi. A fakt, że powierzchnia robocza deski jest dość szeroka, oznacza, że ​​można na niej prasować także duże elementy odzieży - a to z kolei oznacza, że można prasować duże koszule i spodnie za jednym zamachem. Zmniejsza to zarówno wysiłek, jak i skraca czas prasowania, które nie jest zbyt lubianym zajęciem - wszyscy jesteśmy leniwi.

Deska do prasowania na stole - najlepszą rzeczą w tej desce do prasowania jest to, że oszczędza miejsce. Po prostu wyciągasz z szafy deskę i zaczynasz pracować, być może chwaląc się przy tym swoimi umiejętnościami prasowania. A gdy już zakończysz prasowanie, składasz ją i umieszczasz w miejscu, gdzie nie będzie przeszkadzać. Do zalet można zaliczyć to, że jest to składana, kompaktowa deska do prasowania. Użyta całkowicie metalowa rama jest bardzo wytrzymała. Wysokiej jakości plastikowe nóżki zapewniają stabilność podczas użytkowania. Do wad możemy zaliczyć bardzo cienkie wypełnienie (np. z pianki) wewnątrz deski do prasowania. Być może sam fakt, że deska do prasowania w tej wersji stołowej składa się, gdy nie jest używana, będzie wystarczającym powodem, aby rozważyć jej zakup.

Posiada także inne elementy, które warto wziąć pod uwagę. Do jednych z nich należy przenośna konstrukcja i metalowa podstawka pod żelazko. Ten pierwszy oznacza łatwe przemieszczanie się z deską po domu. Podczas gdy ten ostatni stanowi element zapobiegający przypaleniu. Jej niektóre elementy mogą być zrobione z drewna i powleczone tkaniną izolacyjną. Bez wątpienia deska do prasowania na stole to model wysokiej jakości. Taki, który bardzo łatwo się składa i przechowuje. To najlepsza opcja dla kogoś z małym mieszkaniem.

Deska do prasowania na stole Whitmore - ten model posiada, według sporej części testerów, jak i samych klientów, lepszą powierzchnię przeznaczoną do prasowania. Deska ta dużo lepiej przepuszcza przez siebie gorące powietrze, dzięki czemu łatwiej i szybciej pozbędziemy się niechcianych zagnieceń z ubrań. I chyba na tym polega piękno i magia tej niezwykle kompaktowej deski do prasowania. Poza tym, możesz ją w prosty sposób złożyć i schować do szafki lub umieścić za drzwiami w pokoju - wystarczy zawiesić ją na metalowym haczyku. Jej zalety to przenośna, kompaktowa konstrukcja deski do prasowania na stole. Antypoślizgowe ochraniacze zapewniające stabilność podczas użytkowania. A w zestawie często dostaniemy od producenta wysuwany haczyk do łatwego jej przechowywania.Jej wadą może być natomiast lekko wyboista wyściółka

Coraz więcej gospodarstw domowych przekonuje się do tej kompaktowej deski stołowej, głównie ze względu na jej wysoką jakość wykonania. A także dlatego, że wyściełany pokrowiec i nóżki składają się, gdy nie są używane. Blat z siatki stalowej jest trwały. A wentylowane otwory umożliwiają optymalny przepływ pary, aby szybciej pozbyć się niechcianych zagnieceń na ubraniach. Jak już wspomnieliśmy deska ta jest wyposażona we własny haczyk, który jest wysuwany, co znacznie ułatwia przechowywanie sprzętu. Stalowe nogi urządzenia składają się na płasko. Następnie na dole znajdują się ochronne antypoślizgowe nóżki. Zapewniają one stabilność, jednocześnie zapobiegając zarysowaniom. Dodatkowo bawełniany pokrowiec także jest odporny na zarysowania czy nawet przypalenia - choć jakość użytej pianki mogłaby być lepsza. Naszym zdaniem deska ta, podobnie jak poprzednia, jest najlepsza dla małych przestrzeni.

Deska do prasowania Minky Homecare Ergo Plus - bez wątpienia ta deska do prasowania została zaprojektowana z myślą o wydajności, szybkości prasowania i komforcie pracy z nią. Nie trzeba chyba dodawać, że ma innowacyjny i ciekawy design. Eliminuje to wysiłek i stres, często towarzyszący trudnej i żmudnej pracy związanej z prasowaniem. Wynikiem tego jest uzyskanie bardziej naturalnej i wygodnej pozycji prasowania. Zaletą tej deski jest dodatkowa regulacja wysokości, bawełniany pokrowiec z metaliczną powłoką odbijającą ciepło, a także to, że bez problemu pomieści  zarówno żelazko, jak i generator pary. Do wad można zaliczyć to, że bardzo się chwieje. Mimo wszystko, oferowana przez nią przestrzeń i szerokość jest więcej niż wystarczająca, dzięki czemu ułatwi pracę przy prasowaniu większych elementów odzieży - poza tym jej konstrukcja jest bardzo kompaktowa, dzięki czemu deskę tą łatwo się przechowuje. 

Ponadto specjalnie wyprofilowana podpórka pozwala na wykonywanie naturalnych ruchów ramion. Eliminuje niepotrzebne obciążenie mięśni ramion i to niezależnie od tego, czy jesteś praworęczny, czy leworęczny. Poszewka jest wykonana z wysokogatunkowej bawełny (w 100%). Posiada metaliczną powłokę odbijającą ciepło, dzięki czemu usuwanie zagnieceń, jak i samo prasowanie jest o wiele szybsze. Nawet elastyczna prowadnica, dołączona do zestawu, wydaje się być bardzo przydatna - zapobiega zaczepianiu i plątaniu się sznura/kabla od żelazka. I wreszcie, posiada wyjątkowo wytrzymały stojak na żelazko lub generator pary.


Deski do prasowania - na jakie elementy zwrócić uwagę przy zakupie deski?

Obojętnie jaka by to deska nie była, ważne jest by spełniała podstawową funkcję, a więc służyła do prasowania. W przeciwnym razie po co mielibyśmy wydawać na nią pieniądze, nieprawdaż? Poniżej przedstawimy elementy, na które trzeba zwrócić uwage przy zakupie deski do prasowania, tak by była wygodna, kompaktowa i odpowiadała naszym wymaganiom lub potrzebom.

Trwałość 

Myślimy, że już każdy z Was zdążył zorientować się, że deski do prasowania nie są drogie. Zanim jednak wydasz, na jedną z nich, swoje ciężko zarobione pieniądze, powinieneś zastanowić się przynajmniej dwukrotnie nad podjętą decyzją. Ponieważ nie wszystkie niedrogie modele są wykonane ze złej jakości materiałów. Jeśli deska do prasowania ma całkowicie metalową ramę, to można uznać, że jest dobrej jakości. Upewnij się tylko, że użyte w niej materiały, części i elementy są wykonane z wysokiej jakości komponentów.

Rozmiary

Najczęstszym czynnikiem jaki bierzemy pod uwagę jest wielkość, rozmiar przedmiotu - zwłaszcza, gdy mamy niewielkie mieszkanie, a każdy metr, żeby nie powiedzieć centymetr, jest na wagę złota. Nie inaczej jest w przypadku desek do prania, a ponieważ są one z reguły duże i zajmują sporo miejsca (zwłaszcza po rozłożeniu), zastanów się czy dany model deski będzie na tyle kompaktowy, by z powodzeniem złożyć go i ukryć w szafie.

Pamiętaj także o tym, że mała deska do prasowania niekoniecznie musi być złym pomysłem. To samo dotyczy składanej deski do prasowania. W końcu większość desek do prasowania jest tak skonstruowana, że ​​można je łatwo przechowywać - jak już wspominaliśmy wcześniej w szafie lub za drzwiami. Jeżeli jednak mieszkanie jest naprawdę małe lub nie masz wystarczająco dużo miejsca nawet na składaną deskę, rozważ możliwość zakupu wersji stołowej. Można ją z powodzeniem powiesić na ścianie lub drzwiach. W obu przypadkach, będzie to dobre rozwiązanie dla małych mieszkań.

Możliwość regulacji

Regulowana wysokość deski do prasowania jest równie ważna, co nie ważniejsza od innych elementów. Jeżeli deska, na którą patrzysz nie ma możliwości regulacji wysokości, to najprawdopodobniej oglądasz niewłaściwy produkt. Napiszmy to jasno - deska do prasowania musi posiadać możliwość regulacji wysokości. Jeżeli jej nie ma, to nawet nie bierz takiego zakupu pod uwagę. Dlaczego? Ponieważ podczas prasowania musisz mieć odpowiednią pozycję ciała, by praca szła szybko, łatwo i wygodnie. Jeżeli dany model deski do prasowania nie posiada regulacji wysokości, a Ty rozważasz jej zakup, to sam prosisz się o ból pleców powstały z konieczności ciągłego garbienia się.

Materiał

Ważnym elementem, na który powinieneś zwrócić jeszcze uwagę, jest jakość wykonania materiału i tkaniny izolującej, nakładanej na blat deski do prasowania. Podszewka powinna być wypełniona dobrej jakości pianką. Co więcej, powinno być jej tam wystarczająco dużo, ponieważ z każdym użyciem będzie ona coraz cieńsza. Najlepszym możliwym wyborem (dostępnym w tanich i drogich modelach) jest bawełna, poniewaz doskonale zapobiega tarciu. Ponadto użycie bawełny umożliwia szybsze ruchy żelazka po desce.

System blokowania

Ten jest niezbędny ze względów bezpieczeństwa. Jeśli deska nie jest bezpiecznie zablokowana, wypadki z nią związane są w pewnym momencie nieuniknione. Chyba każdy nie chce, aby deska do prasowania spadała przypadkowo podczas jej użytkowania, prawda? Jest to nie tylko irytujące, ale także stwarza poważne zagrożenie nie tylko dla Ciebie, ale i osób w Twoim otoczeniu - np. gdy obok znajduje się dziecko. Upewnij się więc, że zainstalowano blokadę bezpieczeństwa. Blokada ta często zapobiega urazom i wypadkom podczas rozkładania, jak i składania deski. Każdy ceniący się na rynku producent powinien posiadać jakąś formę zabezpieczenia - korzystaj z niej.


Deski do prasowania - na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Na przykład na to, z czego wykonana jest deska do prasowania. Większość dostępnych modeli ma metalową ramę i metalowe nogi. Jeśli chodzi o blat, zbudowany on jest najczęściej z metalu lub drewna. A do tego dochodzi piankowa wyściółka z pokrowcem. Nawiasem mówiąc, pokrowiec powinien być materiałem ognioodpornym. A co do reszty elementów deski, muszą one zapewniać stabilną i wygodna pracę.

Powinniśmy także pamiętać o tym, że deska desce nierówna i z pewnością znajdziemy na rynku model z nietypowym rozmiarem, który akurat dla nas może mieć znaczenie - o ile mamy duże mieszkanie. Takie niestandardowe rozmiary są często lepsze. Większa deska do prasowania oznacza, że ​​możesz wyprasować większe elementy odzieży za jednym razem. Ale jak już wspomnieliśmy, taka deska wykorzystuje więcej przestrzeni w domu. Z drugiej strony powstało wiele kompaktowych modeli, które są na tyle ciekawe w konstrukcji, że łatwiej je założyć, nawet na kilka części, a złożona w ten sposób deska byłaby mniejsza niż najmniejsza składana. Trzeba jednak pamiętać, że tego rodzaju deski są droższe od innych i mają jedną, ale bardzo istotną wadę - nie są zbyt stabilne.

Wniosek

Wniosek jest taki, że przy niektórych okazjach, a zwłaszcza wtedy gdy jest zima i wychodzić jedynie do sklepu, może nie przejmować się zbyt bardzo pogniecioną koszulą lub bluzką pod kurtką, której nie zamierzasz przecież zdejmować. Ale są też dni, w których ważne jest mieć uprasowane ubrania w szafie - na różne okoliczności. Tak więc, bez względu na to na jaką deskę do prasowania się zdecydujesz, musisz wziąć się do pracy i po prostu zacząć pracować. Pokonać tego wiecznego lenia. A poza tym, prasowanie jest chyba najmniej lubianą czynnością do wykonania zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn. Przyznajmy to - nikt nie lubi pracować. Dlatego ważne jest by przed podjęciem się tego zadania odpowiednio się zmobilizować. Jeżeli dodamy do tego odpowiednią, spełniającą nasze potrzeby i wymagania, deskę do prasowania, to z całą pewnością prasowanie będzie nie tylko wygodniejsze, ale też i znacznie szybsze. A chyba na tym, powinno nam zależeć najbardziej by jak najszybciej wyprasować ubranie.